1941’de İstanbuk merkezli olarak kurulan Petrol Ofisi, dokuz personel ile kurulan ufak bir kamu kuruluşuydu. Ekmeğin bile karne ile satıldığı 2. Dünya Savaşı yıllarında ülke ekonomisi için gerekli olan yakıtın sağlanması için Petrol Ofisi görevdeydi. Savaş sonrasında Petrol Ofisi hızlı bir şekilde yükselişe geçti.

Petrol Ofisi sürekli olarak gelişmeye devam ederek 1950’li yılara gelindiğinde 200 şubeye ulaşmış, 1970’li yıllarda 1.300 ve 1990’larda ise 5.700 şubeye ulaşmıştır. İstasyonlar Türkiye’de aynı sektörde faaliyet gösteren markalara göre ise sayı olarak bir hayli fazlaydı.

21. yüzyıla gelindiği zaman ise Petrol Ofisi, kamuya ait akaryakıt şirketi değil, gelişmiş bir enerji şirketi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Şirketin şu anki sahibi Viyana merkezli olan OMW grubudur.

Türkiye madeni yağ sektörüne öncülük eden bir marka olan Petrol Ofisi’nin üretim merkezi Derince – Kocaeli’nde bulunmaktadır. Yılda 140 bin ton üretim yapılan tesiste madeni yağ ve gres üretimi yapılmaktadır. Bunlar dışında Petrol Ofisi’ne ait 300’e yakın farklı ürün bulunmaktadır.

Şirkete ait olan yurt genelinde yüzlerce farklı istasyonun yanında, yağ değişim merkezleri ve distribütör ağı da mevcuttur. Petrol Ofisi’nin çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 0212 329 15 00 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!