21 Ekim 2021 tarihinde güncellendi.

HGS Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 08504606060

HGS Hızlı Geçiş Sistemi, İstanbul’un boğaz köprüleri ve otoyol geçişlerinde kullanılabilir RfID teknolojisi ile tasarlanmış olan bir ödeme sistemidir. Türkiye’de bu sistemin yürürlüğe girdiği tarih 2012 olurken, ücretlendirme sistemi olan otoyollarda, çeşitli köprülerde ve ücreti yollarda HGS kullanılarak hızlı ödeme ve geçiş işlemi sağlamak mümkündür.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait olan bu sistem, otoyollarda ücretli geçişlerin bulunduğu yerlerde sistemin kullanımı tamamen araç kullanan kişilere ait şekilde tasarlanmıştır. HGS sistemiyle ilgili günlük milyonlarca giriş çıkış olması, kayıt tutulması neticesinde birçok sorunlarında oluşması durumu mümkündür. İnsanlar tarafından HGS kullanımlarında araçta kaçak uyarısı çıkabilir ya da HGS bakiyesi, geçiş kullanım hakkı öğrenme gibi talepleriniz olabilir.

Devlet Kurumları siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Bu ve benzer süreçlerde doğrudan HGS müşteri hizmetleri ile görüşerek bilgi ve destek alarak istediğiniz her sorunuza da yanıt bulabilirsiniz. 0 850 460 60 60 ya da 444 1 788 nolu telefon numaraları doğrudan HGS çağrı merkezi telefon numarasıdır. Bu numaraları arayarak bakiye ve geçiş bilgilerinin kullanımı, HGS geçiş ihlal cezalarının bilgilendirilmesi konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

HGS Geçiş İhlali Düzeltme Nasıl Yapılır?

Eğer herhangi bir HGS geçiş ihlali sorunu varsa, ihlal bilgileriyle ilgili düzeltme yaptırmak istiyorsanız bu konuda inceleme ve itiraz başlatabilirsiniz. Aynı zamanda HGS geçişleriyle ilgili ihlal veya itirazlarınızı yapmak için hgs@kgm.gov.tr adresini kullanarak, buraya göndereceğiniz talebinizle birlikte isteklerinizin de işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

Devlet Kurumları siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Arabamı Sattım HGS Ürünüm İçin Ne Yapmalıyım?

Araç satış sonrasında araçta yapışmış etiketi duran HGS ürünü için yapabileceğiniz şey PTT merkez veya iş yerlerine ulaşarak iptal talebinde bulunup yeni bir HGS etiketi almak olacaktır. Ürünle ilgili olarak bakiye kontrolü yapıp 7 gün içerisinde yeni HGS etiketine bakiyenizin aktarımını yaptırabilirsiniz. Eğer yeni HGS almak istemiyorsanız ürünün 1 ay içerisinde iptaliyle beraber içinde kalan bakiyeleri de PTT’den talep edebilirsiniz.

HGS Kartlar Çoklu Araçta Kullanılabilir mi?

HGS kart ya da etiketlerle ilgili olarak merak edilen, en çok sorulan sorulardan biri de HGS kartlarda çoklu araç kullanımı mümkün mü sorusudur. Konuyla ilgili olarak tek hesap üzerinde 1 araç bulunması gerçeğidir. Eğer HGS kartınız varsa, kartı alırken belirlediğiniz araç üzerinde kullanım söz konusu olup daha fazla araçta kullanım ne yazıkki mümkün olamamaktadır.

HGS Kart veya Etiketi Nasıl Alınır?

HGS kartına sahip olmak için bazı evraklara ihtiyacınız bulunuyor. Başvuru yaparken bireysel başvurularda kimliğiniz, ruhsat ve ruhsat fotokopisi ile birlikte PTT’ye başvurabilirsiniz. Eğer bir kurum adına alınacaksa ürünün temsil belgesi, araç ruhsatları ve ruhsat fotokopileri ile başvuru yapabilirsiniz.

Devlet Kurumları siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Kiralık araçlarda ise burada yazdığımız belgeler dışında da PTT merkeze araç kiralık sözleşmesiyle beraber başvuruda bulunarak gerekli HGS kart ya da etiketi alabilirsiniz. Olası ekstra sorularınız için de HGS iletişim numarası üzerinden çağrı merkeziyle görüşebilirsiniz.

Yeni Güncellemeler İçin HGS Sosyal Medya Hesapları

Tüm duyuru ve yeni güncellemelere ait bilgilere sahip olmak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takibe alarak siz de HGS’yi takip edebilirsiniz. Bu hesaplar üzerinden istediğiniz gibi bilgiye sahip olacağınız gibi HGS’nin sayfalarından dilediğiniz takibe alıp da ilgili olabilirsiniz.

HGS Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası: 0850 460 60 60

HGS İmkan ve Faydaları Nedir?

Köprü ve otoyollardan geçişte, hızlı geçiş işlemleri yaparak ödemelerinizi hızlıca yapabileceğiniz bir sistem olan HGS ile birlikte siz de tüm geçişlerinizde sorun yaşamadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda tüm sorularınıza dair cevapları da ayrıca resmi internete sitesi olan https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf adresinden de öğrenebilirsiniz.

HGS İletişim bilgisi olarak ilgili telefon numarası aracılığıyla, HGS hakkında tüm süreçleri, merak ettiğiniz konuları ve benzer her türlü konuyu başvurabilir, sorabilirsiniz. HGS kartı almadan önce ve aldıktan sonra ki süreçlerle ilgili sorularınızı yanıtlayabilir müşteri temsilcileriyle görüşebilir, destek alabilirsiniz.

Karşılaşılan problemlere karşı çözümü bulamadığınız noktada, HGS resmi ve çağrı merkezi aracılığıyla müşteri hizmetlerinden destek, bilgi alabilirsiniz. En doğru şekilde güvenli ve sorunlarınıza karşı çözüm bulacağınız çağrı merkezi iletişim bilgisiyle görüşmeler yapabilirsiniz. HGS müşteri hizmetlerine dair telefon görüşmelerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. İstediğiniz gün ve saatte yaparak, telefon görüşmesi yapabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Hgs Müşteri Hizmetleri Resmi Adresi

HGS’ye resmi yol ile başvurmak, posta göndermek istediğinizde, yapacağınız şey adresi bilmektir. HGS’nin resmi adresi, müşteri hizmetleri posta adresi nedir? Merak ediyorsanız aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

Adres: Karayolları Genel Müdürlüğü İnönü Bulvarı, No: 14, Posta kodu: 06100 Yücetepe/ANKARA

Hgs Müşteri Hizmetleri Fax Numarası

HGS ve HGS kartınızla ilgili tüm sorunlarınızla görüşme yapabileceğiniz FAX numarası aşağıdaki gibidir. Sizlerden fax istenmesi, itiraz, talep ya da şikayetlerinizi aşağıdaki FAX numarasını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hgs Fax: 0 312 801 04 04

HGS Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresi

HGS hakkında tüm talep, şikayet ya da önerilerinizi yapabileceğiniz e-mail yoluyla bir kanal da bulunmaktadır. Basit bir şekilde e-mail yoluyla görüşme yapmak istediğinizde, doğrudan aşağıdaki email ile iletişime geçebilir ve mail gönderebilirsiniz. HGS, tüm resmi emaillerin gönderimi sonrasında dikkate alarak taleplerinizi karşılayacak nitelikte okumaktadır.

Hgs E-Posta Adresi: hgs@kgm.gov.tr

HGS Facebook

HGS Twitter

HGS İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!