27 Ekim 2021 tarihinde güncellendi.

İETT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 4441871

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin kısaltılmış hali olan İETT, bugün İstanbul’da bulunan tüm toplu taşıma sistemlerinin yetkilisidir. 1871 yılında İstanbul’da kurulmuş olup bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan İETT’nin birbirinden farklı hizmetleriyle birlikte toplu taşıma noktasında sunduğu çeşitli hizmetler ve birliktelik hız kesmeden her gün devam ediyor.

Ulaşım ve toplu ulaşım çözümleriyle faaliyetlerini sürdüren İETT, en iyi hizmet verme noktasında da İstanbul’da yaşayan 20 milyonu aşkın insana hizmet sağlıyor. Bugün büyük bir koordinasyon süreci ilerletirken sağladığı hizmetleriyle beraber toplu ulaşım konusunda İstanbulkart, Mavikart gibi kartlı sistemlerle topla ulaşımda ister otobüs isterseniz de raylı sistemlerle beraber kullanım sağlama fırsatını sunuyor.

Devlet Kurumları siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Otobüs yolculuğunuzla ilgili olası problemlerde, çeşitli İstanbulkart sorunlarında ya da benzer konularda İett müşteri hizmetleri çağrı merkezi ile yapacağınız görüşmede sisteme her şeyin kaydedilmesini, varsa bir şikâyetiniz bunu bildirmeyi başarabilirsiniz. Benzer şekilde herhangi bir öneri veya talebiniz varsa bunları da yine 444’lü telefon numarasından çağrı merkezini arayarak söylemek mümkündür.

Herhangi bir otobüs, hat, durak arama konularında https://iett.istanbul/tr/main/hatlar adresini kullanarak tüm hatları inceleyebilir, durak arama için de yine bu adresi kullanmanız mümkündür.

İstanbulkart Ücretleri Nelerdir?

İstanbul’da otobüs, metrobüs ya da raylı sistemleri kullanacaksanız eğer her yer için fiyatlar sabittir. Tam ücret 4.03 TL, öğrenci ücreti 1.96 TL, sosyal İstanbulkartı kullanan kişiler ise 2.88 TL basarak kullanabilmekteler. Sosyal kartı kullanan kişiler öğretmen ve 60 yaş üzeri kişilerdir.

Devlet Kurumları siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Eğer Mavikart kullanırsanız da bu fiyatlandırmalar Tam aylık mavi kart bedeli 316 TL, öğrenci 57,50 TL, sosyal ise 196 TL’dir. İstanbul’da yolculuk bu tarifeler üzerinden gerçekleştirilirken İstanbulkart kullanan kişilerde tam kullanımlarda 1. aktarmada 2.88 TL, 2. aktarmada 2.19 TL, 3. aktarmada 1.38 TL olmak üzere indirimli şekilde yola devam etmek mümkündür.

Elektronik Bilet Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

İstanbul’a yeni geldiyseniz ve misafirseniz bu durumda İstanbulkartınız da yok demektir. Hal böyle olunca elektronik bilet alabilirsiniz. Elektronik biletlerde tek geçiş, iki geçiş, üç geçiş, beş geçiş ve on geçiş olmak üzere kullanacağınız şekilde biletiniz bulunuyor.

Devlet Kurumları siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma
  • Tek geçiş – 6 TL
  • İki geçiş – 10 TL
  • Üç geçiş – 15 TL
  • Beş geçiş – 23 TL
  • On geçiş – 40 TL

Olarak fiyatlandırılmaktadır.

İETT Şikâyet Hattı Hangi Telefon Numarası Geçerli?

Herhangi bir şekilde İstanbul’da pek çok belediyeye ait yönlendirmeler, şikayetler, istekler ya da öneriler olduğunda Alo 153 telefon numarasını arayabilirsiniz. Burada bulunan çağrı İBB beyaz masa ya da İBB çağrı merkezi olurken aynı zamanda İETT konularında da direkt olarak ilgilenmekte, destek sağlamaktadır.

Eğer form doldurma yoluyla bir şikayet talebinde bulunmak istiyorsanız şu formu doldurabilirsiniz: https://cozummerkezi.ibb.istanbul/application/beyazmasa

Devlet Kurumları siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Burada e-hizmetler niteliğinde İBB beyaz masa sistemine ulaşabilir, pek çok konuda olduğu gibi İETT ile ilgili konularda da doğrudan destek alacağınız şekilde çözüm merkezine başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı şekilde bu ekranda bilgi edinme başvurusu da yapabilir ve talep oluşturabilirsiniz.

İETT Sosyal Medya Hesapları ve E-Posta Adresi Nedir?

Aşağıda yer alan bilgiler ışığında İETT’ye e-mail adresi yoluyla ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda bulunan sosyal medya hesaplarını kullanarak da doğrudan İETT’yi sosyal medyada takip edebilir, bilgi talebinde de bulunabilir ya da merak ettiklerinizle ilgili duyuruları takip edebilirsiniz…

Email Adresi: iett@iett.gov.tr

İETT Facebook

İETT Twitter

Çağrı merkezini puanlayın!