9 Eylül 2020 tarihinde güncellendi.

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 444 0 472

KYK olarak bilinen Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, faaliyetlerini gençlere yönelik sürdürmekte olan bir kurumdur. KYK, kısacası üniversitede okuyacak olan ve okuyan gençlere yönelik yurtta kalma çözümleri sunan, burs ve kredi seçenekleri veren kurumlar arasında önde gelir. Her yıl milyonlarca öğrencinin eğitimini üniversiteye taşımasıyla beraber yoğun bir kurum olan KYK’da çözüm odaklı telefon ve iletişim çözümlerini KYK çağrı merkezi ile beraber yapabiliyorsunuz.

GSB Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ulaşabileceğiniz telefon numarası bu şekildedir. Bu çağrı merkezini aradığınızda, rahatlıkla ilgili kurum yetkilileriyle iletişime geçebilir ve görüşme sağlayabilirsiniz. Görüşmeleriniz kayıt altında olduğu gibi, doğrudan hizmet almak isteyeceğiniz şehir ve ilçeye göre telefon numarası bilgisinden ziyade genel merkez ile görüşmek en sağlıklısı olacaktır.

Yerel şube ya da müdürlüklerle iletişime geçerek KYK hakkında tüm süreçleriniz, yurt ve kredi işlemleriniz için bilgi ve destek alabilirsiniz. Her konuda kurumsal iletişim desteği alabileceğiniz bu telefon numarası, 7/24 çağrı merkezi olarak çalışmakta olup tüm kurum temsilcileriyle beraber kısa sürede görüşmeler yapabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu İletişim Formu ve Bilgilendirme

KYK Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ait olan tüm faaliyetler hakkında iletişim kurabileceğiniz iletişim formu da bulunmaktadır. Hem bilgilendirme amaçlı hem de soru, sorun, öneri, şikâyet gibi konuların tamamında etkili ve hızlı bir çözüm yolu olarak siz de görüşmelerinizi iletişim kanalı olarak iletişim formu ile birlikte yapabilirsiniz.

İletişim Formu İçin Tıklayın.

E-devlet kapısı ile GSB ya da KYK hizmetlerine yönelik iletişim sayfaları olduğu gibi aynı zamanda KYK’nın kendi sitesinde de bilgi edinme formu bulunur. Buradan iletişime geçebileceğiniz resmi kurum ile tüm işlemlerinizi online şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer il müdürlüğü hakkında görüşme yapmak isterseniz de, genel çağrı merkezini arayarak bilgi ve işlem gerçekleştirebilirsiniz.

KYK- Kredi Yurtlar Kurumu Şikâyet Hattı

Kredi Yurtlar Kurumu’nun bağlı olduğu KYK Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile iletişime geçerek tüm şikayet ve problemlerinizi bildirebiliyorsunuz. Bu süreçte her konuda şikayetlerinizi bildireceğiniz çağrı merkezi ile kısa sürede iletişime geçebilir ve online iletişim kanallarıyla da başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu konuda güncel iletişim kanalı, çağrı merkezi olacak olup talep, şikâyet, öneri gibi konularda faaliyetlere ilişkin tüm detaylı bilgi ve şikayetinizi de çağrı merkezinden yapabilirsiniz.

(KYK) Kredi Yurtlar Kurumu Şikâyet Hattı: 444 0 472

KYK İletişim Sosyal Medya Adresleri

KYK Facebook

KYK Twitter

KYK İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!