2 Nisan 2022 tarihinde güncellendi.

SGK Müşteri Hizmetleri ve Danışmanlık İletişim Telefon Numarası: Alo 170

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığı ile kurula SGK müşteri hizmetleri, vatandaşlara çeşitli konularda destek veren en iyi kuruluşlardan biridir. Müşteri hizmetleri ve danışma olarak iletişim kurabileceğiniz SGK danışma hattı ile beraber, doğrudan birçok konuda canlı destek hattı olarak görüşme yapabilirsiniz. Halk arasında ve reklamlarda doğrudan “Alo 170” olarak bilinen bu telefon numarasında, SGK müşteri hizmetleri görüşmesi yapabilirsiniz.

İstatistiğe göre günlük 17 binden fazla kişinin başvurduğu ve telefon görüşmesi sağlayıp çözüm bulduğu SGK alo 170 sağlık hattı ile kullanıcı memnuniyeti konusunda da Türkiye’de en başarılı danışmanlık hizmeti sunan hatlardan biri olarak tanımlanır.

SGK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Kaç?

Halk arasında bilinen numara ile 170 numarası, telefonlarla aranarak bilgi ve destek alınabilir. Kısa ve basit bu telefon numarası ile SGK müşteri hizmetleri ve danışman bilgisi – desteği vermekte olan telefon numarasıdır.

SGK müşteri hizmetleri ve danışma hattı üzerinden tüm vatandaşlar birçok problemlere dayalı bilgi ve destek alabiliyorlar. Hem müşteri desteği hem de danışma hizmeti veren bu çağrı numarası ile beraber sosyal haklarınız, emeklilik bilgisi, işçi hakları, yasal prosedür, sigorta bilgileri, işe giriş ve prim ödeme gün sayısı gibi konuların tamamında destek ve bilgi alabiliyorsunuz.

SGK Çağrı Merkezinden Alacağınız Hizmetler Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup sigortalı işçi olarak çalışan vatandaşların, yasal prosedürler olarak işçi haklarından tutun da iş kanununa kadar birçok haklarını alabilecekleri şekilde bu hattı arayabilirler. İşçi hakları, sigorta bilgileri ya da emeklilik bilgileri gibi birçok konuda doğrudan telefonla arama yaparak bilgi, destek alabiliyorsunuz.

SGK Alo 170 Danışma Hattının Hizmet Saatleri

7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğinizi Alo 170 SGK danışma hattı ile birlikte, vatandaşlar istedikleri an arayabilir ve bilgi alabilecekleri bir danışma hattına bağlanabiliyorlar. Problemlerine karşı çözüm bulabilme konusunda danışmanlık durumlarında anında bilgi alabilecekleri gibi herhangi bir mevzuata göre problem çözümü konusunda net süre verilememektedir. Bu konuda doğrudan vatandaşlara ortalama 72 saatlik azami süre verilerek, bu zaman dilimi çerçevesinde de gereken problemin çözümü hedeflenmektedir.

SGK Danışma Hattı Web Sitesinden Ulaşılabilir mi?

Alo 170 adında bir platform, doğrudan SGK başta olmak üzere birçok kurumun birleştiği danışma hattıdır. Bununla beraber https://www.alo170.gov.tr/ sitesinden de erişim sağlanarak, online işlemler menüsünden tüm işlemlerinizi de hızlıca yapabiliyorsunuz. Burada canlı destek ekibiyle görüşme ile yazışarak problemlerinizi gidermeye yönelik destek alabilir, tüm Alo 170 ile ilgili şikayet ve ihbar süreçlerinizi buradan yapabilirsiniz. SGK, ÇSGB ya da İşKUR gibi konuların tamamında da her türlü soruya çözüm, cevap bulmak adına kolayca internet sitesini kullanabilirsiniz.

SGK İletişim E-Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

Email Adresi: sgk@sgk.gov.tr

SGK Facebook

SGK Twitter

SGK İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!