21 Aralık 2020 tarihinde güncellendi.

Instagram normal kullanıcıların yanı sıra ünlüler ve şirketler tarafından da popüler bir şekilde kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Yeni gelen güncellemeleriyle birlikte fotoğraf paylaşımıyla birlikte video, direkt mesaj ve canlı yayın gibi özellikler de kullanılır hale gelmiştir.

2010 yılının Ekim ayında kurulan Instagram, kısa süre içerisinde büyük bir beğeni toplamıştır. Kullanıcı sayısını sürekli olarak artıran Instagram, eklentiler ve güncellemeler ile yayın hayatına devam etmektedir.

Bu kadar popüler bir uygulama olmasından dolayı kullanıcıların yaşadıkları pek çok farklı problem de ortaya çıkmaktadır. Instagram kullanıcılarının karşılaştığı sorunlar arasında şifre çalınması, parola unutulması, hesaba getirilen kısıtlamalar, virüs bulaşması gibi problemler vardır.

Instagram bu tür problemler ile ilgili herhangi bir telefon destek hizmeti sunmamaktadır. Instagram’a ait bir çağrı merkezi müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır.

Instagram Müşteri Hizmetleri İletişim

Hesabınıza ait giriş sorunları yaşıyorsanız hesabınızın giriş ekranındaki şifremi unuttum kısmına tıklayarak gerekli adımları takip etmeniz gerekmektedir. Diğer sorunlar için ise Instagram tarafından oluşturulan yardım merkezi içeriklerine göz atabilirsiniz.

Popülaritesi sürekli artan Instagram müşteri hizmetleri iletişim numarası yerine farklı kanallar üzerinden kullanıcılara destek vermektedir. Instagram hesabınızı ile ilgili sorunları telefonunuz üzerinden uygulamayı kullanarak gerçekleştiremezsiniz. Bunun yerine destek almak için masaüstü sistemlerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar kısmından profilinizi düzenleyebilir ve diğer tüm işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Sizi gerekli şekilde yönlendiren Instagram şifrenizi unuttuysanız kayıtlı e-posta adresiniz üzerinden sisteme girerken kaydettiğiniz telefon numaranızı da kullanarak şifrenizi geri alabilirsiniz.

Mevcut şifrenizden farklı bir şifre oluşturmanız güvenliğinizi daha üst seviyelere çıkarabilmenizi sağlayacaktır. Karmaşık rakamlar ve harflerden oluşan şifreler kullandığınız zaman şifrenizin çalınması olasılığı da düşer.

Instagram Çağrı Merkezi Numarası

Instagram çağrı merkezi numarası bulunmamaktadır. Çağrı merkezi numarası yerine Instagram’ın sosyal medya adresleri ve e-posta adresi üzerinden müşteri temsilcilerine ulaşabilmeniz mümkündür.

Sizlere ne yapmanız gerektiği konusunda ayrıntılı bilgileri online destek hattı üzerinden net bir şekilde belirten Instagram, hesabınız ile ilgili yaşadığınız sorunlarda hızlı ve profesyonel çözümler üretmektedir. Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer almasına ve yüksek kullanıcı sayısına sahip olmasına rağmen gelen destek taleplerine hızlıca yanıt veren Instagram, daha güvenilir ve işlevsel bir platform olabilmek için sürekli olarak sizlerden gelen geri dönüşleri değerlendirmektedir.

Yetkili kişilere ulaşabilmek için isterseniz Instagram çağrı merkezi mail adresi olan press@instagram.com adresini de kullanabilirsiniz. Yaşadığınız sorunları aktarabileceğiniz e-mail adresine günün istediğiniz herhangi bir anında ulaşabilir ve sorunlarınızı Instagram teknik ekibine iletebilirsiniz.

Instagram iletişim ve çağrı merkezi: help@instagram.com

Instagram Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Instagram müşteri hizmetlerine direk bağlanma söz konusu değildir. Aktif bir çağrı merkezi olmayan Instagram’a bağlanmak isterseniz sürekli olarak güncel tutulan Instagram sayfalarına göz atmanız gerekmektedir. Instagram sosyal medya adresleri üzerinden kullanıcıların pek çok farklı sorunu çözülmektedir.

Bu sayfalar aynı zamanda platform içerisinde yaşanan değişiklikleri de takip edebileceğiniz sayfalar arasındadır. Her biri günün her anında güncellenebilen sosyal medya adresleri sayesinde sizler de Instagram bünyesinde yaşanan bütün yenilikleri en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

Teknolojideki yenilikleri en yakın şekilde takip eden Instagram, sosyal medya platformlarında en güçlü olan markalar arasındadır. Kendi sosyal medya hesaplarına gelen geri dönüşleri değerlendirme altına alan ve gerektiği zaman bu hesaplar üzerinden teknik destek hizmeti de veren Instagram sayesinde hesap çalıntı bildiriminde de bulunabilirsiniz. Profesyonel bir şekilde işleyen teknik destek seçenekleri sayesinde istediğiniz konularda yardım alabilirsiniz.

Instagram İletişim E-Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

Instagram Facebook

Instagram Twitter

Instagram Instagram

Instagram e-mail adresi: help@instagram.com

Çağrı merkezini puanlayın!