29 Temmuz 2020 tarihinde güncellendi.

Dünya çapında en fazla kullanılan ve milyarlarca kullanıcıya her gün ev sahipliği yapan Facebook, en eski ve en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Firma bünyesinde Instagram, Whatsapp gibi farklı popüler uygulamalar da yer almaktadır. Kullanıcı hesaplarına erişimin engellenmesi ve herhangi bir kullanıcıyı şikayet etme ihtiyacı doğması da Facebook ile iletişime geçme ihtiyacını doğurmaktadır.

Bu tür özel durumlarda diğer firmalarda olduğu gibi Facebook ile doğrudan telefon üzerinden iletişime geçebilmeniz mümkündür. Facebook hesabınız veya uygulama ile ilgili yaşadığınız bütün sorunları geri bildirim olarak Facebook’a iletebilirsiniz. Facebook müşteri hizmetleri numarası olmadığından dolayı bütün işlemlerinizi mobil veya internet uygulaması üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Facebook’ta yaşadığınız sorunların çözümü için online destek ve yardım araçlarını kullanmanız gerekmektedir.

Facebook Müşteri Hizmetleri İletişim

Facebook yardım merkezi yardım topluluğu sayfası üzerinden karşılaştığınız sorunların çözümü için takip etmeniz gereken en temel yollar arasındadır. Kullanıcı şikayet etme, hesap çalınması ve diğer ihlaller için Facebook yardım merkezi kullanıcıların isteklerine hızlı bir şekilde yanıt vermektedir.

Facebook ile iletişime geçmek için belirlenmiş yöntemler dışında da farklı bir yol tercih edemezsiniz. Bu sebeple, Facebook ile çağrı merkezi veya SMS ile iletişime geçebilmeniz mümkün değildir. Facebook yardım merkezi ve Facebook yardım topluluğu sayfaları üzerinden hizmet alabilmeniz mümkündür. İlk defa hesap açtıysanız veya mevcut hesaplar ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu sayfaları tercih edebilirsiniz.

Facebook Çağrı Merkezi Numarası

Hesap çalınması veya zararlı paylaşımlarda bulunan kişilerin tespit edilmesi durumunda Facebook üzerinden yardım kanallarını ve şikayet sayfasını kullanabilirsiniz. Hemen hemen bütün kurumsal firmalarda olduğu gibi Facebook üzerinde de gerçekleşen sorunlar için firmaya geri bildirimde bulunabilirsiniz. 

Eğer hesabınız ele geçirildiyse ya da farklı bir durumu şikayet etmek istiyorsanız Facebook’un detaylı şikayet sayfalarına da göz atabilirsiniz. Türkiye’nin ve dünyanın en popüler video, fotoğraf ve mesajlaşma platformu olan Facebook, günümüzde sahip olduğu kurumsal yapısıyla bütün şikayetlerinizi en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilmektedir.

Aklınıza gelebilecek diğer türlü tüm sorunlar ve özel şikayetleriniz için de Facebook yardım topluluğu sayfası üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz. Kötü amaçlı paylaşımlar yapanlar, farklı hesapları taklit edenler, taciz, hakaret ve çıplaklık içeren paylaşımlar yapanlar da aynı kanallar üzerinden şikayet edilebilmektedir.

Facebook Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Facebook müşteri hizmetlerine direk bağlanma için herhangi bir numara bulunmamaktadır. Yurtdışı merkezli olarak hizmet sunan Facebook, dünyanın en popüler uygulamalarından biri olması sebebiyle her ülkede hizmet verememektedir. Bu sebeple, Facebook’ta yaşadığınız bütün sorunların çözümü için yine uygulamanın kendisi üzerinden online olarak yetkililer ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Geri bildirim sayfalarından yararlanarak Facebook ile iletişime geçtiğiniz zaman sorunlarınıza kısa süre içerisinde çözüm bulabilirsiniz. 11 Eylül 2006 yılında yaş sınırlaması olmadan hizmet veren Facebook, bütün e-posta adreslerine ve üyelerine açık hale gelmiştir.

Harvard Üniversitesi’nde eğitim alan Mark Zuckerberg tarafından geliştirilen sosyal medya platformu, günümüzün en fazla ziyaret edilen internet siteleri arasında yer almaktadır. İçerisinde barındırdığı detaylı özellikler ile dikkat çeken Facebook dünya genelinde 1 milyar 350 milyonu aşkın üye sayısına sahiptir. Ücretsiz olarak üye olabileceğiniz Facebook’un şirket gelirleri reklam ve sponsor gruplarından gelmektedir. 70 farklı dilde hizmet sunan Facebook kullanıcılarına farklı kanallar üzerinden detaylı hizmet vermektedir.

Facebook İletişim E-Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

FACEBOOK Facebook

FACEBOOK Twitter

FACEBOOK Instagram

Facebook e-mail adresi: info@facebook.com

Çağrı merkezini puanlayın!