Eba Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 03122969400

Eğitim Bilişim Ağı olarak tanımlanan EBA, bugün TC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kuruluşu yapılmış olan, internet tabanlı bir içerik ağıdır. Burada birbirinden farklı eğitime dayalı sistemin işletildiği ortam yaratılmak istenilerek temelde öğretmenler ve öğrenciler arasında iletişimin güçlü bir şekilde sağlanması gerçekleştirilmiştir. Eğitim hayatı boyunca materyalleri sağlayacak bu sistem üzerinde eğitim süresi boyunca tüm öğrenciler, istedikleri her an sisteme kendi üyelikleriyle beraber giriş yapabileceklerdir.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Eba Sisteminde Öğrenciler Neler Yapabilir?

Eba sistemiyle birlikte burada öğrenciler eğitimlerine katkıda bulunacak pek çok şeyi yapabilirler. Canlı derse katılma, mobil cihazlar ile canlı ders erişimi, çeşitli grup oluşturulması ve gruba katılma, dijital ortamda çalışmalar sayfası oluşturma, sınavlara girme gibi pek çok şeyi yapabilirsiniz. Burada oluşacak her türlü problemde ise velisi olarak doğrudan Eba çağrı merkezi desteğini arayarak bilgi alabilir, isterseniz internet üzerinden de araştırma yapabilirsiniz.

Eba Canlı Ders Sorunları Hakkında En Çok Merak Edilenler

Öğrencilerin EBA üzerinden canlı derse katılacakları saat doğrudan dersin başladığı saattir. Çünkü aynı saatte katıl düğmesi aktif olur ve bu süre zarfında öğrenci derse giriş yapabilir ve geç kalsa dahi derse katıl düğmesiyle katılabilir. Ders süresi boyunca öğretmen tarafından yönetilen canlı derste bitimini de yine öğretmen yapacaktır.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Eğer canlı ders için geldiğinizde öğretmen canlı derste yoksa, EBA CANLI DERS ekranında öğretmen derse gelmesi tavsiye edilir. Öğretmen bu süre zarfında sistemi aktif edecek ve geç de olsa kısa sürede derse katılım göstererek tüm süreç hakkında sizi bilgilendirecektir.

Hem iOS hem de Android işletim sistemi telefonlarda EBA CEP Uygulaması ile Canlı Dersler sayfasından anında canlı derslere erişebilir ve istediğiniz gibi canlı dersleri seyredebilirsiniz. Eğer uygulama indirmezseniz mobil cihazlardaki internet tarayıcılarından canlı ders izlemek pek mümkün değildir.

Üniversite Öğrencileri EBA’ya Nasıl Giriş Yapabilir?

Üniversite öğrencileri arasında sadece İlahiyat ve Eğitim Bilimleri Fakültelerinde okuyan öğrencilerin EBA’ya giriş yapabilmeleri mümkündür. Bunun için e-Devlet bilgileriyle beraber EBA sistemine giriş yapabilmek mümkün olmaktadır. Bir sorun yaşarsanız da EBA iletişim numarası üzerinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Veliler EBA Sistemine Nasıl Giriş Yapabilirler?

Veli olarak sizlerde öğrencinizin profilinden değil, kendi profilinizden EBA sistemine giriş yaparak, EBA’da ne yaptı gibi bölümlerle beraber son 7 gün içerisinde tüm dersler, kütüphane, çalışmalar ve sınavlar hakkında öğrencinizle ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm geçirdiği zamana ait grafiklerle beraber süre hesaplaması ve çocuğunuzun katılımına ait her şeye ulaşabilirsiniz.

EBA’da ne yaptı vb. tüm bölümler, veli bilgilendirme portalı olarak kurulmuştur. Herhangi bir şekilde performans puanı etkilemesi vb. durum geçerli olmayıp burada sadece öğrencinizle ilgili bilgi edinmek adına kullanabileceğiniz bir sistem olduğunu bilmeniz yeterlidir.

Yukarıda yer alan bilgiler dışında konu performansı, kütüphane, çalışmaları, takvim ya da raporları gibi bölümlerde yine velilere sunulan bilgilerdir. Bu kategorilerde ise doğrudan öğrencilerinize ait okuduğu kitaplar, çeşitli derslere ait konularda gösterdiği performanslar ve çalışmalarının neler olduğuna dair detaylar içerir.

Eba Sosyal Medya Hesapları

Aşağıda yer alan sosyal medya hesapları ise resmi EBA hesapları olup istediğinizi takibe alabilirsiniz. Tüm duyuru ve bilgi amaçlı bilgilendirmeleri de bu sayfalardan takip ederek iletişimde olabilir, istediğiniz gibi takipte kalabilirsiniz.

EBA Facebook

EBA Twitter

EBA İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!