22 Şubat 2024 tarihinde güncellendi.

Müşteri Hizmetleri Numarası: 0212 331 02 00

Trendyol market, müşterilerinin market ihtiyacını karşılamasını sağlayan online uygulamadır. Zaman zaman yaşanan aksaklık durumlarında ise müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorunlara çözüm sağlamaktadır. Bünyesinde yeterli sayıda müşteri temsilcisine sahip olan uygulama, canlı destek sağlayarak iletişim kurmaktadır. Ayrıca uygulama üzerinden de müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkündür.

Trendyol Market Müşteri Hizmetleri Nedir?

Trendyol Market müşteri hizmetleri, müşterilerin herhangi bir sorun yaşaması durumunda ya da sipariş hakkında bilgi almak için ulaştıkları kanaldır. Müşteri hizmetleri sorun çözümü ve bilgi verici amacı ile oluşturulmaktadır.

Trendyol Market Müşteri Hizmetleri İletişim Kanalları

Trendyol Market müşteri hizmetleri iletişim ya da yardım kanallarına farklı yollarla ulaşmak mümkündür. Bunlardan ilki telefon hattı olup Trenyol Market uygulaması üzerinde belirtilen 0212 331 02 00 üzerinden ulaşabilirsiniz. Bir diğer iletişim kanalı da uygulama üzerinden canlı destek yani Trendyol Asistan sekmesidir. Buradan canlı sohbet ile müşteri temsilcileriyle görüşme yapabilirsiniz.

Mail üzerinden de Trendyol Market müşteri hizmetlerine sorunlarınızı aktarmanız mümkündür. Ayrıca sitemiz Direk Bağlanma.com üzerinden daha detaylı bilgi alarak sizde Trendyol Market müşteri hizmetlerine daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sıkça Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Trendyol Market uygulaması, binlerce çeşit market ürününün hızlı bir şekilde tek tıkla müşterilerinin kapısına ulaşmasını hedefleyen bir sistemdir. Bu sistemde zaman zaman sorunlar da yaşanması mümkündür. İşte en sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri şöyledir;

 • Hizmet bölgesi kapsamı: Trendyol Market henüz belirli bölgelerde hizmet vermektedir. Adres uymaması halinde hizmet almak maalesef mümkün değildir.
 • Teslimat ücreti: Trendyol Market hizmet verdiği bölgeye göre ya da alışveriş limitine göre teslimat ücreti talep etmektedir. Bu durum bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir.
 • Kapıda Ödeme: Trendyol Market yalnızca online ödeme alarak hizmet vermektedir. Kapıda ödeme seçeneği olmadığı için yalnızca kredi ya da banka kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Trendyol Market Sipariş Süreci

Trendyol Market üzerinden farklı ödeme seçenekleri ile güvenli alışveriş yapmak mümkündür. Oldukça kolay ve pratik olan uygulamaya Trendyol mobil uygulama üzerinden önce ‘GO’ seçeneği ardından ‘Hızlı Market’ seçeneğine tıklayarak geçebilirsiniz.

İhtiyacınız olan ürünleri sepetinize ekle butonu ile seçerek siparişi tamamlama ve ödeme kısmına geçiş yapabilirsiniz. Ödemesi tamamlanan siparişleriniz maksimum 30 dakika içerisinde kapınıza ulaştırılmaktadır.

Uygulama üzerinden verilen siparişler, sipariş takibi seçeneği sayesinde her an kontrol edilebilmektedir.

İade ve Değişim Politikaları

Trendyol Market iade politikası, öncelikle müşteri talebini anlayıp ardından siparişin alındığı nokta ile irtibat kurmak şeklinde ilerlemektedir. Ayrıca isteğe göre para ya da ürün iadesi talebi alınabilmektedir. Sürecin incelemesi ürün ve kuruma göre değişiklik gösterebilir.

Ödeme Seçenekleri ve Güvenliği

Trendyol Market, ödeme güvenliği sunan bir uygulamadır. İade durumlarında ise ödeme iadesi de verilmektedir. Trendyol Market uygulamasında online olarak ödeme alınmaktadır. Kapıda nakit ya da kart ile ödeme seçenekleri bulunmamaktadır. Trendyol Market ödeme seçenekleri kredi ya da banka kartı şeklinde olup tüm bilgiler gizli tutularak güvenlik sağlanmaktadır.

Trendyol Market Kullanıcı Hesabı Yönetimi

Trendyol Market kullanıcıları isteğe göre kullanıcı hesabı yönetimi gerçekleştirebilmektedir. Kullanıcı hesabı yönetimi üzerinden kişisel bilgiler, iletişim ve teslimat bilgileri, ödeme bilgisi gibi sipariş için gerekli olan tüm bilgiler yer almaktadır. Kullanıcı hesap yönetiminde uygulamayı kullanmak için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre değişikliği yapmak da mümkündür. Ayrıca kullanıcı hesap yönetimi üzerinden geçmiş sipariş bilgilerine de ulaşılabilmektedir.

Trendyol Market Uygulaması Kullanımı

Trendyol Market uygulaması kullanımı oldukça kolay bir sistemdir. Trendyol Market aslında Trendyol mobil uygulaması içerisinde bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Market uygulaması sayesinde adres bilgilerine uyumlu olan çeşitli market ve esnaf kuruluşları hizmete sunulmaktadır. Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak üyelik işlemini doğru bilgiler ile tamamlamak gerekmektedir. Buna uygun hizmet veren alanlar açılmaktadır.

Trendyol mobil uygulaması içerisinden ‘Go’ seçeneğinde yer alan market kısmından ihtiyaca uygun yüzlerce ürün seçeneğinde bulunmak mümkündür. Siparişlerin seçilmesi halinde sipariş tamamlamak için uygulama adres doğrulama ve ödeme kısmına yönlendirmektedir.

Doğru ve eksiksiz bilgi girilmesi durumunda güvenli ödeme işlemi gerçekleştirilerek sipariş alınmaktadır. Siparişlerin durumunu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Sipariş aşamaları, iade, iptal gibi seçenekler ile de siparişlerinizi yönlendirebilmektesiniz.

Müşteri Geri Bildirimleri ve Değerlendirmeleri

Trendyol Market uygulaması, kullanıcı değerlendirmeleri açısından olumlu yorumlara sahip mobil uygulamadır. Müşteri geri bildirimlerini önemseyen ve dikkate alan ekip, bu doğrultuda uygulama üzerinde geliştirmelerini de her geçen gün devam ettirmektedir.

Trendyol Market, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak amacıyla market alışverişini çok kısa sürede yapma imkanı tanımaktadır. Hızlı market uygulamasında haftanın her günü yer alan indirim ve kampanyalara ise müşterilerin ilgisi daha yoğun olmakla birlikte memnuniyet oranını da arttırdığı görülmektedir.

Trendyol Market SSS

Trendyol Market uygulaması yaygın ve popüler olarak kullanılan market uygulamalarından biridir. Bu nedenle hakkında pek çok soru merak edilmektedir. Aşağıda Trendyol Market hakkında sıkça sorulan sorulara (SSS) ve cevaplarına ulaşabilirsiniz. Direk Bağlanma.com sitemizden Trendyol Market hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara ulaşmanız mümkündür.

Trendyol Market’ten Nasıl Sipariş Verebilirim?

 • Trendyol Market üzerinden sipariş verebilmek için ilk olarak Trendyol mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından hızlı market sekmesine geçiş yaparak ihtiyacınız olan kategorilerden ürünlerinizi sepetinize ekleyebilirsiniz.
 • Ürün seçme işleminin tamamlanmasının ardından online ödeme işlemi gerçekleştirilerek siparişiniz oluşturulmaktadır. Eğer Trendyol Market uygulaması üzerinden ilk kez sipariş verecekseniz hesap ayarları kısmından kişisel bilgiler, adres ve ödeme bilgileri alanlarını eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Siparişim Ne Kadar Sürede Teslim Edilir?

 • Trendyol Market uygulaması, hızlı market uygulamasıdır. Siparişleriniz 30 dk. içinde teslim edilmesi hedeflenmektedir. Ancak bulunduğunuz bölge ve trafik koşullarına göre bu süre artabilir ya da azalabilir.

Trendyol Market Üzerinden Verdiğim Siparişi Nasıl İptal Edebilirim?

 • Trendyol Market üzerinden tüm aşamalar tamamlanarak verilen siparişler, sipariş hazırlanıyor aşamasına geçmeden iptal edilmesi mümkündür. Ancak yola çıktı olarak belirtilen siparişlerin iptali mümkün olmayıp iade seçeneği tercih edilebilir.
 • Trendyol Market üzerinden henüz hazırlık aşamasına geçmeyen siparişinizi önce ‘Hesabım’ ardından ‘Siparişlerim’ sekmesine tıklayarak siparişi iptal et seçeneği ile iptal edebilirsiniz.

Trendyol Market’te İade İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Trendyol Market’te eksik ya da hatalı ürün teslim edilmesi gibi durumlarda iade işlemi alınmaktadır. Bunun için sipariş verdiğiniz market ile de iletişime geçerek ayrıca uygulama üzerinden ‘Siparişlerim’ sekmesinden iade oluştur seçeneği ile işlem yapmanız mümkündür.
 • Ürünlerin eksik teslim edilmesi halinde gerekli incelemeler gerçekleştirilerek 2 ila 10 iş günü içerisinde paranız hesabınıza yatırılır. Hatalı ürün teslimlerinde ise ürün yeniden iade alınarak ve incelemesi yapılarak yine 2 ila 10 iş günü içinde para iadesi yapılmaktadır.

Trendyol Market’te Hangi Ödeme Yöntemlerini Kullanabilirim?

 • Trendyol Market uygulaması üzerinden güvenli ödeme gerçekleştirilmektedir. Ödeme seçenekleri arasında kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme bulunmaktadır. İstediğiniz ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz.
 • Trendyol Market uygulamasında kapıda ödeme seçeneği yer almamaktadır. Ödemeniz kredi kartı ise bilgileriniz güvenli ödeme ekranı ile paylaşarak sipariş oluşturabilirsiniz. Nakit ödemeler geçerli değildir.

Trendyol Kep Adresi ve Sosyal Medya Hesapları

Kep Adresi: dsm@hs02.kep.tr

Trendyol Facebook

Trendyol İnstagram

Trendyol Twitter

Trendyol Youtube

Çağrı merkezini puanlayın!