14 Mart 2024 tarihinde güncellendi.

Trendyol Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0 212 331 0 200

Trendyol, güvenli alışveriş yapılmasına imkân veren bir e- ticaret sitesidir. Trendyol’da aradığınız ürünleri listeleyerek, milyonlarca ürüne tek tıkla göz atma imkânı yakalayabilirsiniz. Geleneksel bir pazarda bu kadar büyük bir yer etmek çok zor olurken, Trendyol hesabımı kullanarak Trendyol online destek güvencesiyle sorunsuz alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

E- ticaret, günümüz dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Trendyol, müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve ticaret yapmak isteyen kişilerin pazarını genişletmek için ve kar oranını artırmanın en iyi yolu olarak bilinir. Ülkemizde her 4 kadından 3’ünün Trendyol ile alışveriş yaptığı düşünüldüğünde, e- ticaret siteleri arasında çok önemli bir konumda yer aldığı ifade edilebilir.

Trendyol Müşteri Hizmetleri İletişim Kanalları

Türkiye’nin en fazla tercih edilen e-ticaret sitelerinden biri olan Trendyol’un müşteri destek hattı, alanında uzman müşteri hizmetleri ile müşterilerine hizmet verir. Mağazalarda artan yoğunluktan kaynaklı farklı sebeplerden dolayı Trendyol müşteri hizmetleri e- posta ve iletişim numaralarından bilgi almak isteyenler, direkt olarak Trendyol iletişim numarasını arar.

Trendyol müşteri hizmetlerine bağlanmak için kullanılan iletişim kanalları çok önemlidir. Bu iletişim kanallarının en başında gelen telefon numarası: 0212 331 0 200. Bu numarayı kullanarak talep ve sorularınızı iletme imkânı yakalayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak şu soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz:

Kargom nerede?

Teslimat sorunları,

Sipariş iptal etme,

Sipariş iade etme,

Sipariş edilen üründen farklı bir ürünün teslim edilmesi,

Güncel sipariş durumu.

Müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak, bu konular hakkında bilgi alabileceğiniz gibi farklı konularda da sorularınızı yöneterek Trendyol güvenilir alışveriş konforunu deneyimleyebilirsiniz.

Trendyol müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için ise sırayla 4 ve 7 tuşlarını tuşlamak gerekir. Bu aşamada iletişim talebiniz sıraya alınırken, çok kısa bir süre beklemenin ardından Trendyol müşteri temsilcisi ile iletişim kurabilirsiniz. Trendyol müşteri hizmetleri sayesinde şu işlemler yapılır:

İade işlemlerinin yapılması,

Trendyol sipariş iptali,

Sipariş adres değişikliği,

Sipariş takibi,

Kargo firması,

Değişiklik talebi,

Ücret iadesi,

Kargı süresi,

Kargo ücreti,

Kredi kartı kaydetme.

Trendyol’da Sipariş Takibi

Her gün milyonlarca ürün satılan Trendyolda, satılan ürünler kargolanarak müşterilere teslim edilir ve sonrasında teslim edildiğine dair müşteri mesaj aracılığı ile bilgilendirilir. Kargonun son durumunu öğrenmek için, Trendyol web sitesinde yer alan ‘’Gönderim Nerede’’ kısmından teslimat numarası ya da gönderi numarasıyla birlikte sorgulama yaparak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ürün ya da paketleri beklerken, en sık yapılan hatalardan biri sipariş numarası ile kargo firmalarının takip modülleri üzerinden bir sorgulama yapmaktır. Sipariş numarası ayrı, kargo takip numarası ise ayrıdır. Eğer site üzerinde sipariş takibi yapılacaksa kon gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Siparişlerim kısmında, aradığınız tüm bilgiler mevcuttur.

Trendyol İade Süreci

Zaman zaman kargo sorunları, yanlış ürün ya da farklı sebeplerden kaynaklı Trendyol iade politikasını uygulamak gerekebilir. Bu noktada Trendyol iade işlemleri için Trendyol müşteri destek hattı ya da Trendyol canlı destek ile iletişim kurmak gerekir.

Trendyol iade işlemleri, ürün elinize ulaştığından itibaren 15 günle sınırlıdır. Ürünler, ücretsiz bir şekilde iade edebilmek için, ‘’kolay iade’’ adımlarını takip ederek, bir iade kodu almanız gerekir. İade etmek istediğiniz ürün kullanılmamış, hasar görmemiş ve kullanım hatası sonucunda zarar görmemiş olmalıdır. Ayrıca iade etmek istediğiniz ürün ya da ürünleri, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturasını da ekleyerek iade etmeniz şarttır. Hızlı bozulan, tek kullanımlık ya da son kullanma tarihi geçme olasılığı olan ürünlerin iade edilmesi mümkün değildir.

Trendyol’da Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları

Trendyol da yaşanan sorunlara etkili çözüm yolları getiren Trendyol canlı destek ve Trendyol müşteri hizmetleri ile irtibat kurarak, Trendyol güvenli alışveriş rahatlığını yaşayabilirsiniz. Trendyol müşteri memnuniyetin ön planda tutan bir e- ticaret sitesi olduğundan, her sorun için akılcı çözüm önerileri bulmak mümkündür.

Trendyol Kullanıcı Yorumları ve Değerlendirmeleri

Trendyol’dan alışveriş yapan müşteriler, dilerse satın aldığı ürün için puanlama yapabilir ve ürüne dair yorum yazabilirler. Kullanıcı yorumları, ürün hakkında bir sonraki müşterinin fikir sahibi olabilmesini sağladığından çok önemlidir. Kullanıcı yorumları ve şikayetleri okuyan potansiyel müşteri, çok daha kolay karar alabilir. Bu yüzden deneyimlerini paylaşan müşterilerin sesine kulak vermekte fayda vardır.

Trendyol Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

İnternet üzerinden alışveriş yapmak istediğiniz zamanlarda, ilk akla gelen büyük ölçekli firmalardan biri olan Trendyol çağrı merkezini kullanarak 7 gün 24 saat görüşme yapabilir ve her an her konuda destek alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman iletişimde olacağınız müşteri destek hattı sayesinde, sipariş ve ürün hakkında bilgi sahibi olabilir ve görüşmelerinizi ister telefon ile anında ister yazılı şekilde yapabilirsiniz.

Trendyol’da Sıkça Sorulan Sorular

Trendyol’da sıkça sorulan bazı sorular vardır. Bu sorular şu şekilde sıralanabilir:

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişim ne zaman gelir?

Siparişin alıcı adını ya da teslimat adresini değiştirebilir miyim?

Gel Al noktası nedir?

Ürün ya da siparişimle ilgili soru ve talepleri nasıl iletebilirim;

Elit üyeliğin ne gibi ayrıcalıkları vardır?

Sağlık beyanı nedir;

Nasıl Elite olurum?

Trendyol’da Siparişim Ne Zaman Kargoya Verilir?

Trendyol’da satın alınan ürünler, bugün kargoda seçeneği kullanıldığında sipariş verildikten sonra aynı gün içerisinde kargoya verilir. Kargoya teslim süresi, bazı sebeplerden ve kargo kapasitesinden kaynaklı değişiklik gösterebilir. Bugün kargo etiketli ürünler, hafta içi her gün en geç saat 14:00’e kadar gösterilebilir. Üzerinde bugün kargoda yaza tüm ürünlerde bu sistem geçerlidir.

Hızlı teslimat etiketli olan ürünler ise sipariş verildikten sonra en geç ertesi gün kargoya verilir.

Trendyol’dan Yapılan Alışverişlerde İade Süreci Nasıl İşler?

Müşteriler, bir ürünü teslim aldıktan sonra 15 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Trendyol üzerinde alınan ürün, iade edilmek istendiğinde Trendyol web sitesine girerek, iade sebebini seçtikten sonra iade talebi oluşturur ve sistemde iade kargı kodunu alır. İade sayfasında 6 adet farklı statü söz konusudur.

Talep oluşturan: Müşterinin iade talebi oluşturduğu siparişler, bu statü üzerinden sorunsuz şekilde görüntülenebilir,

Kargoya verilen: Müşteri ürünü iade etmek amacıyla kargoya verildiğinde, bu sipariş talep oluşturulan statüsünden Kargo Aşamasındakiler statüsüne dâhil edilir,

Aksiyon bekleyen: Sipariş, fiziki olarak satışının deposuna ulaştığı takdirde, Kargo Aşamasındakiler statüsünden Aksiyon Bekleyen statüsüne geçer. Aksiyon Bekleyen statüsündeki iade süreci için satıcılar, Onayla butonuna basarak iadeyi onaylayabilir ya da Ret Talebi oluşturabilir. Onayla butonuna basıldığında, Onaylanan statüsüne geçer ve müşteriye para iadesi yapılması gerekir. Ret talebinde bulunurken; sorunun nedeni seçilmeli, problem detayı açık bir şekilde belirtilmeli ve talebi destekleyen görseller eklenerek sorun bildirimi yapılmalıdır. Belirtilen bu süre içerisinde, aksiyon alınmayan iade talepleri otomatik şekilde onaylanır,

Onaylanan: Onayla butonuna basıldığı takdirde, Onaylanan statüsüne geçer ve müşteriye parası iade edilir,

Reddedilen: Ret talebinde bulunurken; sorunun nedeni seçilmeli, problem detayı açık bir şekilde ifade edilmeli ve talebi destekleyici görseller de eklenerek sorun bildirilmelidir. Reddedilen statüsüne geçen siparişler için kargo kodu oluşturulur. Satıcının belirtilen zaman içerisinde ürünü bu kod ile müşteriye kargolaması gerekir,

Analiz: Müşterinin iade süreci dolmuş bile olsa, üründeki sorunun giderilmesi amacıyla oluşturulan bir inceletme talebidir. Müşteri tarafından iletilen analiz taleplerini takip ederek, ilgili aksiyonların alınması gerekir,

İhtilaflı: Ret talebi yapılan ve sorun bildiren iade, Trendyol destek ekibi tarafından incelenerek ihtilaflı statüsüne geçer. İhtilaflı statüsünde yapılan detaylı inceleme sonrasında, müşteri ya da satıcının lehine bir karar verilir. Müşteri lehine karar verildiğinde, iade işlemi onaylanır ve Onaylanan statüsüne geçer. Sonrasında müşteriye para iadesi yapılması gerekir. Satıcı lehine karar verildiğinde ise iade reddedilir ve Reddedilen statüsüne geçer.

Trendyol Hesabıma Nasıl Giriş Yapabilirim veya Şifremi Nasıl Sıfırlarım?

Trendyol hesabına giriş yapmak için e posta adresi ya da şifre ile uygulamaya giriş yapılabilir. Şifreyi unuttuysanız ‘’Şifremi Unuttum’’ butonuna tıkladıktan sonra, e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı girerek şifre yenileme için bir yönlendirme talep edebilirsiniz.

Trendyol Üzerinde Satış Yapmak İstiyorum, Nasıl Satıcı Olabilirim?

Trendyol üzerinde satış yapmak için, web sitesinden Satıcı Paneli üzerinden istenilen bilgilerin girilmesi gerekir. Satıcı sözleşmesi indirildikten sonra, bu sözleşmenin her sayfasının imzalanması önemlidir. İmzalanan sözleşmeyi 10 gün içerisinde Trendyol’a imza sirküleri ile beraber kargolayıp, başvuruyu Trendyol’dan onay aldıktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol’da Kullanılan Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Trendyol; ödeme kartı, Trendyol Cüzdanım ve banka kartı ile ödeme yapılan bir sitedir. Kart bilgilerini girdikten sonra, eğer taksit yapılması gereken bir ürün ise taksit seçeneklerinden birini tercih ederek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sitede havale yoluyla ya da kapıda ödeme seçenekleri bulunmamaktadır.

Trendyol müşteri hizmetlerine direk bağlanma imkanı vererek, online alışveriş sırasında karşınıza çıkan tüm sorunlara akılcı çözüm önerileri getiren bir firma deneyimlemek için Direk Bağlanma firmasını ziyaret edebilirsiniz. Uzun süredir bu sektörde verdiği nitelikli hizmetlerle rakiplerinden bir adım öne çıkan firmamız için öncelikli olan sizin istek ve ihtiyaçlarınızdır. Sizde Direk Bağlanma web sitesini ziyaret ederek, ihtiyacınız olan firmamın direk bağlanma irtibat numarasına ulaşabilir ve tek tıkla sorunlarınızı çözüme ulaştıran yetkili kişilere ulaşabilirsiniz.

Trendyol Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Videolu Anlatım

Trendyol E–Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

Çeşitli kampanyalarıyla beraber müşterilerini her zaman sıcak tutmayı seven ve indirimlerle, kampanya çeşitleriyle birlikte en iyi ürünleri en uygun fiyatlara almayı hedefleyen Trendyol’un sosyal medya hesapları da aşağıdaki gibidir. Dilediğiniz her zaman aşağıdaki sosyal medya linklerinden istediğinize tıklayıp takibe alabilirsiniz. Sayfa üzerinde aktif şekilde saatlik kampanyalar, günlük ve haftalık kampanyalar gibi duyuruları görebilir ve daha yetkin şekilde Trendyol’un kampanyalarını da takip edebilirsiniz.

Trendyol Eposta Adresi: dsm@hs02.kep.tr

TRENDYOL Facebook

TRENDYOL Twitter

TRENDYOL İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!