23 Ağustos 2021 tarihinde güncellendi.

Sağlık Bakanlığı iletişim Telefon Numarası: 03125851000

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı şekilde yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bugün Türkiye’nin tüm sağlık işlerinden tek sorumlu bakanlığı olarak bilinir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından 1920 yılında kurulan, genel merkezi ise Ankara’da olan bakanlık bugün pek çok sağlık işlerinde çözüm sunmayı hedefler.

TC Sağlık Bakanlığı müşteri hizmetleri ile telefonda görüşmek istediğinizde doğrudan çağrı merkezi telefon numarasını arayabilir ya da acil numaralarla beraber Sağlık Bakanlığı yetkililerine ulaşarak, istediğiniz pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Sağlık Bakanlığı Hizmetleri Nelerdir?

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak bugün e-Devlet hizmetlerinden tutun da kendi internet sayfasında pek çok hizmetleriyle beraber Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm vatandaşlarına sağlık kuruluşlarınca online şekilde yardım etmekte, hizmet sağlamaktadır. Tüm hastanelerin bağlı olduğu kuruluş Sağlık Bakanlığı olurken bu alanda Türkiye’de de pek çok bilgiye de sahip olabiliyorsunuz.

Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Çağrı Merkezleri Nelerdir?

Herhangi bir hastalık, sağlık problemi ya da benzer problemlere karşı Sağlık Bakanlığı tarafınca görevlendirilen ve doğrudan hastanelere bağlı şekilde çalışan bazı çağrı merkezleri bulunmaktadır. Bu çağrı merkezleri ve ne anlama geldikleri karşısında yazıyor şekilde aşağıdaki gibidir:

  • 112 Ambulans
  • Alo 113 – Beyaz Kod
  • Alo 113 – Uzem
  • Alo 171 – Sigara Bırakma Hattı
  • Alo 182 MHRS
  • Alo 184 – SABİM

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Aşısı Hizmetleri

Türkiye ve dünya, 2019 yılı Aralık ayından bu yana bir pandemi dönemi yaşamaktadır. Bu pandemi süreciyle birlikte bilim alanında çok büyük çalışmalar sürdürülerek aşı üretilmiştir. Dünyada üretilen ve Türkiye’ye de hem Sinovac hem de Biontech markalı aşıların gelmesiyle beraber aşılama tüm hızıyla tamamlanmıştır. https://covid19asi.saglik.gov.tr adresi üzerinden bu ve benzer konularda bilgi sahibi olacağınız gibi Sağlık Bakanlığı çağrı merkezi telefon numarasıyla arayıp bilgi almanız da mümkündür.

Bugün Türkiye’de toplam yapılan aşı sayısı 85 milyonu geçmiş olup (2021 Ağustos verisi) 1. doz uygulaması 44 milyon 796 bin kişi ve üzeri, 2. doz uygulanan kişi sayısı ise 34 milyona yakın değerdedir. Pandemi süresi boyunca Covid vakalarının artmaması konusunda hem görevli hem de yüklü bir görevi üstlenerek süreç ilerleten Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 aşı sayfasından bu konu tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Covid-19 Geçirenler Aşı Yaptırabilir mi?

Covid-19 geçiren insanlarda koruyuculuk belli bir süre devam eder ve vücutta antikor üretir. Bu antikorlar, insanın bir kez daha covid-19 geçirmesinin süresini uzatır. Bu nedenle Covid-19 geçiren hastalarda 6 ay sonra aşı uygulaması yapılmaktadır. Eğer sağlık çalışanıysanız bu süre sizler için 1 ay süreyle sınırlıdır.

Sağlık Bakanlığı İletişim Telefon Numarası

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 03125851000

Herhangi bir sağlık probleminizde ya da hastaneye başvurmak istediğiniz anda Sağlık Bakanlığı’na telefonda çağrıda bulunmak, çağrı merkezi yetkilileriyle görüşerek bilgi ve destek almak istediğinizde direkt olarak 0312’li Bakanlığın Ankara’daki telefon numarasını arayabilir, bilgi ve destek alabilirsiniz. Benzer şekilde sosyal medya hesapları veya aşağıda bulunan eposta adresini kullanarak da yazılı iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Hesapları ve E-Posta Adresi

Sosyal medya hesaplarıyla beraber Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sağlığını düşünen ve buna yönelik duyurular, çalışmalar hakkında bilgilendirici şekilde bilgi paylaşan Sağlık Bakanlığı ile birlikte sizlerde tüm iletişim bağlantınızı kuvvetli hale getirebilirsiniz. Yine aşağıdaki eposta adresiyle de sormak istediğiniz pek çok konu hakkında bilgi danışabilir, soru ve taleplerinizin dışında da şikayetlerinizi, istek veya önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

Eposta adresi: bilgiguvenligi@saglik.gov.tr

SAĞLIK BAKANLIĞI Facebook

SAĞLIK BAKANLIĞI Twitter

SAĞLIK BAKANLIĞI İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!