3 Haziran 2023 tarihinde güncellendi.

ENabız Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0850 240 03 03

Türkiye’de sağlık dünyasında devlet tarafından tanımlanan pek çok dijital süreçlerden biri de E-Nabız olmuştur. 2015 yılında devreye alınan e-Nabız sistemi, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafınca koordine edilen ve uygulanan bir sistemdir. Bu sistemde T.C. vatandaşlarının kişisel sağlık bilgileri yer alırken, burada yönetilebileceğiniz geçmiş sağlık hizmetlerine ait her türlü bilgiye erişebilmeniz de mümkün olmaktadır.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Vatandaşların kişisel sağlık bilgileriyle birlikte internet web sitesi üzerinden kontrol sağlama, telefon uygulaması ile anında görüntüleyebilme gibi olanaklarıyla istediğiniz her zaman en iyi şekilde kişiye özel sağlık kayıtlarına ulaşabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu sistemde olası hatalar, sorunlar ya da problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle durumlarda ise doğrudan E-Nabız çağrı merkezi telefon numarası üzerinden iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

E-Nabız Sistemine Nasıl Bağlantı Yapılır?

e-Nabız sistemine bağlanmak için TC no ve e-Nabız şifrenizi girerek ya da e-Devlet şifrenizle birlikte erişim yapabilirsiniz. Burada pek çok hizmetten faydalanmanız mümkündür. Öncelikli olarak Covid-19 test sonuçlarına ait raporları indirebilir ve inceleyebilirsiniz. Ayrıca her vatandaşın Aile Hekimi ile ilgili tüm işlemler yapması da bu sistem üzerinden mümkündür. Aynı zamanda e-Nabız hesabı oluşturarak buradaki kişisel sağlık hesabınızla beraber sağlığınıza ait her kaydın buradan yönetimini yapabilirsiniz.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

E-Nabız Sağlık Geçmişinde Neler Var?

Kişiye özel sağlıkla ilgili en önemli veriler bu sayfada tutulur. Profil Bilgilerinizle birlikte reçete, rapor, sağlık geçmişi, sağlık profili, sağlık tesis ziyaretleri, tahlil ve görüntüler, acil durum notları, dokümanlar ve erişim bilgileri gibi pek çok bilgiye bu sayfada erişebilirsiniz.

E-Nabız’da Neler Yapabilirsiniz?

Kendi hesabınıza erişen vatandaş olarak burada sizlerde veri ekleme işlemleri, organ bağışı ve randevu gibi süreçlerinizi işleyebilirsiniz. Tansiyon, şeker, nabız ve ağırlık gibi birbirinden farklı değerler ekleyebilir, en iyi şekilde de tüm bu verilere dayalı şekilde sağlık profilinizi kayda alarak yönetime izin verebilirsiniz. Olası soru ve sorunlarınızda da her zaman ENabız iletişim numarası üzerinden yetkililerle görüşerek, bilgi ve destek almanız mümkün olmaktadır.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Paylaştığınız kişisel verilerinizin tamamı E-Nabız sistemi olarak Sağlık Bakanlığı sunucularında arşiv edilir. Bu sayede sizler paylaş butonu ile sürekli veya geçici izin verdiğiniz kişiler dışında, izniniz olmadan bu bilgilere erişim pek mümkün değildir. Sisteme erişimin şifreli şekilde sağlanması burada ise E-Nabız şifresi, E-Devlet şifresi ya da e-imza ile erişimin mümkün olacağını unutmamalısınız.

E-Nabız Şikayet Platformu Neresidir?

Herhangi bir talep açmak istediğinizde yazilimdestek.saglik.gov.tr adresi üzerinden istediğiniz sistemsel sorunlarda, sorularınızda veya isteklerinizde taleplerinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan e-mail adresinde de bulunan e-posta adresine e-Nabız ile ilgili tüm istekleriniz ve şikayetlerinizi dile getirebilir, taleplerinizi yazılı şekilde bu e-posta yoluyla yetkililere bildirebilirsiniz.

Olası süreçlerin dışında herhangi bir öneriniz ya da teşekkür gibi durumlar oluştuğunda da yine aynı e-mail adresini kullanmanız mümkündür. Ayrıca aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarında da iletişime geçmek istediğiniz kanallar üzerinden takipte kalabilir ve e-Nabız sisteminin sosyal medya hesaplarını takibe alabilirsiniz.

E-Nabız E-posta Adresi: enabiz@saglik.gov.tr

E-NABIZ Facebook

E-NABIZ Twitter

E-NABIZ İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!