18 Eylül 2021 tarihinde güncellendi.

AliExpress Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Numarası: +85222155100

Bir Çin markası olan AliExpress, merkezi Çin’de bulunan markalardan biridir. 2009 yılında kurulan ve bu yıllardan beri hizmet veren AliExpress, Alibaba Group’un en büyük markalarından biridir. B2C girişimi olarak bilinen ve ürün grubu çeşitliğiyle beraber dünyanın en geniş şekilde ürün yelpazesine sahip marka, Amazon’a benzerliğiyle beraber tüketicilere en iyi şekilde alışveriş imkanı sunuyor.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

AliExpress Tam Olarak Nedir?

Daha önce Amazon veya eBay markalarını duyduysanız eğer benzer e-ticaret sitelerinin bir diğer türü olarak AliExpress bilinir. Günümüzde bu e-ticaret siteleriyle beraber AliExpress’te de ucuz fiyatlarda çok basit şekilde alışveriş yapabilir ve güncel olarak satın almak istediğiniz pek çok ürün hakkında da bilgi edinebilirsiniz. 2009 yılında kurularak bugün Alibaba’ya ait bir marka olarak faaliyetlerine tüm dünyada eksiksiz devam etmektedir.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

AliExpress Türkiye Şubesi Var mı? Alışveriş Yapılır mı?

AliExpress’in Türkiye şubesi fiziki olarak bulunmasa da tr.aliexpress.com adresi bulunmaktadır. Burada Türkçe dil desteğiyle beraber istediğiniz şekilde alışverişlerinizi güvenle yapacağınız alanda, Türkçe dil desteği sayesinde global web site içeriğinden faydalanabiliyorsunuz.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Dünyanın en büyük e-ticaret gruplarından biri olarak AliExpress bilinmektedir. Türkiye operasyonlarıyla birlikte yaklaşık 3-4 yıldan bu yana en iyi şekilde de Türkiye’de mağaza desteğini sizlere sunuyor. Olası herhangi bir problemde Aliexpress müşteri hizmetleri üzerinden anında iletişime geçebilirsiniz.

AliExpress Güvenli mi?

Her e-ticaret platformu gibi AliExpress’te temelde alıcı korumalı şekilde sizlere hizmet vermektedir. Günümüzde alıcı koruma programıyla birlikte tüm dünyada sürdürdüğü faaliyetleriyle beraber satın aldığınız bir ürün gelmemesi durumlarında, doğru bir şekilde teslim edilmediğinde para iade garantisi sunar. Buna göre AliExpress ile güvenli alışveriş süreci gerçekleştirebiliyorsunuz.

AliExpress’ten Alınan Ürünlerde Gümrük Vergisi Ne Kadar?

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Yurtdışından bir ürün getirtirken en çok yaşanan sorunlardan biri de gümrük vergisi olmaktadır. Pek çok ürün, Çin üzerinden geldiği için bu ürünlere gümrük alanında belirli bir vergi eklenerek Türkiye’ye girişi sağlanır. Bu da ortalama %20 civarında bir gümrük vergisi olarak dönüşü sağlanır. Bununla birlikte bazı ürünlerde de %20 kadar Özel Tüketim Vergisi eklenerek de sizlere PTT aracılığıyla getiriliyor.

AliExpress Hangi Kargolar İle Çalışır?

Türkiye’den bağlanarak AliExpress üzerinden bir alışveriş yapmak istediğinizde, Türkiye’ye gönderimler PTT aracılığıyla gerçekleşiyor. AliExpress’ten gelen ürünler, doğrudan PTT’ye teslim edilerek sizlere ulaşmaktadır. Türkiye için ayrıca çalışılan markalar DHL, EMS, China Post Registered Air Mail ya da ePacket gibi markalar oluyor.

AliExpress’ten Sipariş Verilen Ürün Takibi Nasıl Yapılır?

AliExpress TR alanında bir ürün satın aldıysanız sizlere verilen takip kodu ile hem ptt.gov.tr hem de Çin’in kendi yerel posta firma sitesinde kargo takiplerini yapabilirsiniz. Eğer PTT’ye teslim edilirse, benzer kodu kullanarak Türkiye’deki kargo hareketlerini de takip etmek ve kargonuzun ne durumda olduğunu öğrenmek mümkündür.

Tüm AliExpress Sosyal Medya Hesapları

AliExpress iletişim numarası ile dilediğiniz her zaman e-ticaret sitesinden bilgi ve destek alacağınız gibi isterseniz sosyal medya hesaplarını da takibe alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki sosyal medya hesaplarıyla beraber dilediğiniz şekilde iletişim ve bilgiye ulaşabilirsiniz.

ALİEXPRESS Facebook

ALİEXPRESS Twitter

ALİEXPRESS İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!