25 Nisan 2022 tarihinde güncellendi.

Türk Telekom iletişim ve çağrı merkezi: 444 1 444

Türk Telekom, PTT’nin telekomünikasyon hizmetlerinin ayrılmasından sonra 1995 yılında devlet tarafından kurulmuş bir şirkettir. Bu durumun hemen ardından 2005 yılında özelleştirilmesiyle birlikte şirketin %55’i Arap şirketine 21 yıl süreyle devredilmiştir.

176 yılı aşkın kurumsal tarihi ve tecrübesiyle abonelerine hizmet veren Türk Telekom, 2016 yılında alınan karar ile birlikte TTNet, Avea gibi Türk Telekom’un alt kuruluşu olan şirketler tek bir çatı altında toplanmıştır ve Türk Telekom markası doğmuştur.

Türkiye’de GSM aboneliği ve internet aboneliği başta olmak üzere toplam 40 milyonu aşkın abonesi bulunmaktadır. Yapılan özelleştirmelerden sonra 24 Şubat 2017 yılında yayınlanan kararname ile birlikte devlete ait yüzde 6,68 hissenin Türkiye Varlık Fonu’na devredilmesine karar verilmiştir.

Citizen Lab, Türk Telekom ağında middleboxun, birtakım meşru programları indirmeye çalışan yüzlerce kullanıcıyı bu programların casus yazılımla paketlenmiş versiyonlarına yönlendirildiği tespit etmiştir. Bu olaylardan sonra ise Türk Telekom güvenlik konusunda da abonelerini memnun edebilecek pek çok farklı çalışmaya imza atmaya başlamıştır.

çağrı merkezi numarası 444 1 444
e-posta adresi ttmedyailiskileri@turktelekom.com.tr
yardım sayfasıhttps://kurumsalohm.turktelekom.com.tr/guest.jsp?page=istekBildirimi
hızlıca müşteri hizmetine bağlanma
444 1 444 aradıktan sonra 1-2-9-0 numaraları tuşlamalısınız.
zorluk7/10
süretahmini bekleme süreniz 6 dk’dır.
çağrı merkezi çalışma saatleri 7 gün 24 saat
genel merkez adres Turgut Özal Blv. 06103 Aydınlıkevler/Ankara
Türk Telekom çağrı merkezi kısa bilgi
Hizmet Sektörü siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Türk Telekom müşteri hizmetlerine bağlanma videolu anlatım

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri İletişim

Türkiye’de milyonlarca kullanıcıya hitap eden Türk Telekom, zaman zaman firma kaynaklı yaşanan sorunlardan dolayı müşterilerine hizmet verememektedir. Bu tür durumlarda Türk Telekom iletişim adresleri üzerinden çözüme ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom müşteri hizmetleri ve iletişim kanalları kısa süre içerisinde bu sorunlarınıza yanıt bulabilmenizi sağlar. Türk Telekom müşteri hizmetleri iletişim bağlantısı kurmak istiyorsanız ister online, ister telefon, isterseniz de canlı yardım hattıyla sorunlarınızı, isteklerinizi, ve şikayetlerinizi firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Kurumsal ve bireysel müşteriler için ayrı hizmet numaraları ve iletişim kanalları vardır. Tarifenize ve almak istediğiniz hizmet türüne göre uygun olabilecek iletişim adresini seçmeniz destek alabilmeniz için yeterlidir. Türk Telekom hizmetleri kapsamında yardıma ihtiyaç duyuyorsanız Türk Telekom farklı iletişim kanalları sizlere çözüm sunar. Türk Telekom Destek ve İletişim sayfası üzerinden de firma yetkilileri ile iletişime geçebilmeniz mümkündür.

Türk Telekom Çağrı Merkezi Numarası

Karşılaşabileceğiniz bütün sorunlar için alternatif yardım kanallarını görüntüleyebileceğiniz Türk Telekom destek hatları sayesinde sorunlarınıza alternatif çözümler sunulmasını sağlayabilirsiniz. Sayısız destek hattı ile bütün sorunlarınız için alternatif hizmet sağlayan Türk Telekom çağrı merkezine 444 1 444 numarasını tuşlayarak bireysel hizmet almak için bağlanabilirsiniz. Türk Telekom kurumsal müşteri hizmetleri numarası için ise 444 5 444 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Türk Telekom iletişim ve çağrı merkezi: 444 1 444

Hizmet Sektörü siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİNE NASIL BAĞLANILIR?

Türk telekom çağrı merkezi müşteri hizmetleri telefon numarası 444 1 444 tür. Bu numaradan Türk Telekom ile ilgili her konuda bilgi alabilir, bazı Türk Telekom hizmetleri için ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Nasıl Yapılır? (30.07.2021 ‘da güncellendi)

Türk Telekom Müşteri hizmetleri direk bağlanma: (25.04.2022’de güncellendi.)

Müşteri Hizmetleri: Hoşgeldiniz. Welcome to Türk Telekom customer care services to continue in English please press nine. Mobil için biri sabit internet için ikiyi ev telefonu için üçü Tivibu için dördü tuşlayın menüyü tekrar dinlemek için lütfen yıldızı tuşlayınız.

Biri tuşlayınız.

Müşteri Hizmetleri: Türk Telekom müşteri hizmetlerine hoş geldiniz. Müşteri Hizmetleri: Welcome to Türk Telekom customer care services to continue in English please press nine. Arapça için 8i tuşlayınız. Kişisel verilerinizin gizliliğini ve korunmasını önemsiyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınızla ilgili bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri: Tt Mobil hayatınızla ilgili işlem yapmak istiyorsanız lütfen biri tuşlayınız. Yeni abonelik, kampanya ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için ikiyi tuşlayınız.

biri tuşlayınız.

Müşteri Hizmetleri: Lütfen işlem yapmak istediğiniz telefon numarasını başında sıfır olmadan on haneli olarak tuşlayınız.

telefon numarasını giriniz

Müşteri Hizmetleri: Girmiş olduğunuz numara beş yüz otuz yedi… Işlemlerinizi de giriş yapmış olduğunuz numara ile devam edilecektir. Bağlanacağınız, menülerde sadece mobil hakkınızda ilgili işlem yapabilirsiniz. Evde internet aboneliği ile ilgili işlemlerinizi 444 1 444 arayıp ana menüden 2’yi tuşlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri: Fatura bilgileri ve kredi kartıyla ödeme işlemleri için biri tarife, taahüt ve kalan kullanım bilgisi hizmetleri için ikiyi paket işlemleri için üçü telefon yapılandırma ayarları için dördü kayıp, çalıntı puk ve interaktif şifre servisleri için beşi tıklayınız. Tekrar dinlemek istemek için 9’u, müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0’ı tuşlayınız.

0’ı tuşlayınız.

Müşteri Hizmetleri: Sizi müşteri hizmetleri yetkilisinden aktarıyorum. Müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler hizmet kalitesi standartları gereği kaydı edilecektir. Görüşmeniz sonunda aldığınız hizmeti değerlendirmek için bir anketimiz bulunuyor.

Merhaba Türk Telekom müşteri hizmetlerine hoşgeldiniz. Welcome to Türk Telekom customer care services. To continue in english please press 9.

  • Mobil için 1’i
  • Sabit internet için 2’yi
  • Ev telefonu için 3’ü
  • Tivibu için 4’ü tuşlayınız
  • Menüyü tekrar dinlemek için *’ı tuşlayınız.
  • Bu ana menüde 1’i tuşladığınızda karşınıza çıkan telesekreter mesajı şu şekildedir:

İşlem yapmak istediğiniz numara için lütfen 1’i tuşlayınız. Tuşlamayı yaptıktan sonra karşınıza çıkan mesaj şunu söyler: Lütfen işlem yapmak istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan tuşlayınız.işlem yapmak istedğiniz numarayı tuşladıktan sonra direk müşteri temsilcisine bağlanırsınız

  • Ana menüde 2’yi tuşladığınızda:

Türk Telekom müşteri hizmetlerine hoşgeldiniz. Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında haklarınız hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Size daha kaliteli hizmet verebilmek için sistemimizi yeniliyoruz. Görüşmemizi 1’i tuşlayarak sonlandırabilir 2’i tuşlayarak direk müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

  • Ana menüde 3’ü tuşladığınızda:

Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında haklarınız hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ev telefonu ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirmek için alan kodu ile birlikte başında 0 olmadan telefon numaranızı tuşlayınız. Türk Telekom ev telefonu müşterisi olmak için *’ı tuşlayınız

  • Ana menüde 4’ü tuşladığınızda:

Tivibu müşteri hizmetlerine hoşgeldiniz. Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında haklarınız hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz .Size daha kaliteli hizmet verebilmek için sistemimizi yeniliyoruz. Görüşmemizi 1’i tuşlayarak sonlandırabilir 2’i tuşlayarak direk müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Türk Telekom müşteri temsilcisine direk bağlanmak için güncel olarak yapılması gereken örnek yolu kısaca özetlemek gerekirse

 Örnek 1 : Sabit  internet ile ilgili müşteri temsilcisine direk bağlanmak  için 444 1 444 ü arayıp sırayla 2 ve 2 yi tuşlayabilirsiniz.

Örnek 2: Tivibu ile ilgilenen müşteri temsilcisiyle telesekreter mesajı dinlemeden direk konuşmak için 444 1 444 ü arayıp sırayla 4 ve 2 yi tuşlayabilirsiniz.

Örnek 3: Ev telefonu müşterisi olmak için 444 1 444 ü arayıp sırayla 3 ve * ı tuşlayıp bu konuda sorumlu müşteri temsilcisine direk bağlanbilirsiniz.

Türk telekom müşteri hizmetlerini aramak ücretli midir?

Yurt içinde türk telekom mobil hattından yapılan çağrının ücretlendirilmesi kullandığınız standart tarifeye göre yapılmaktadır. Eğer tarifenizde dakika kullanım hakkınız varsa (her yöne veya sabit hat yönüne ) aramalar bu dakika kullanım hakkınızdan düşmekte, yok ise sabit hat yönüne standart dakika fiyatı geçerli olmaktadır.

Türk telekom genel müdürlük adresleri nelerdir?

Ankara:

Turgut Özal Blv. 06103 Aydınlıkevler/Ankara

İstanbul

Gayrettepe Mh.Yıldız Posta Cd. No:40 Gayrettepe/Beşiktaş/İstanbul

Esentepe Mah.Salih Tozan Sok.Karamancılar İş Merkezi D Blok No:16 Şişli 34394 İstanbul

Hizmet Sektörü siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Türk Telekom Kurumsal Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

444 5 444 numaralı hattı arayarak ulaşılabilir.

Türk Telekom Hizmetleri İçin Sesli Yanıt Sistemi Nasıl Kullanılır?

Mobil Hat İçin: 9333

Evde İnternet Aboneliği İçin :02127070375

Ev Telefonu Aboneliği İçin:08002119333

Türk Telekom Hizmetleri İle İlgili İstek Ve Öneri Bildirimi İçin Yazılı İletişim Nasıl Kurulur?

Türk telekom hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz istek ,öneri ve şikayetlerinizi yazılı olarak iletmek için şu linki tıklayarak: https://kurumsalohm.turktelekom.com.tr/guest.jsp?page=istekBildirimi

Karşınıza çıkan sayfayı doldurmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Hizmetleri İle İlgili Şikayetler Hakkında Yazılı İletişim Nasıl Kurulur?

Türk telekomun sağlamış olduğu hizmetlerden duyduğunuz memnuniyetsizliği iletmek için şu linki tıklayarak şikayetinizi belirtebilirsiniz.

https://kurumsalohm.turktelekom.com.tr/guest.jsp?page=sikayetBildirimi

Türk Telekomla Kısa Mesaj Yolu İle Nasıl İletişim Kurulur?

Büyük harfler ile ‘yardım’ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra hangi konuda bilgi istiyorsanız o konudaki mesaj metninizi yazarak 6616 ya gönderebilirsiniz.(örn; yardım fatura tebligat adresimi ofise gitmeden nasıl değiştirebilirim?)

Türk Telekom İletişim E-Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

Türk Telekom Facebook

Türk Telekom Twitter

Türk Telekom Instagram

Türk Telekom e-mail adresi: TTmedyailiskileri@turktelekom.com.tr

Çağrı merkezini puanlayın!