Kuruluşu Amerika’da 1969 yıllarında başlayan ve Alman bir marka olan DHL Express, ekspress posta servisi olarak kendini tanımlar. Dünyada her yıl en az 1.3 milyar kadar paket teslim eden DHL Express, Türkiye’de de bulunan şubeleriyle birlikte dünyadan pek çok paketi sizlere getiriyor.

DHL Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 4440040

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

DHL’nin Görevleri Nelerdir?

Dünyada lider lojistik firması olan DHL, toplamda 220’nin üzerinde ülkede sunduğu 400 binden fazla çalışanıyla birlikte paket servis, posta servis markasıdır. Her gün pek çok alanda sunduğu şirketin hizmetleriyle beraber mektuplardan pek çok paketlere kadar hepsinin ulaşımı konusunda tüm dünyaya hizmet veriyor.

DHL’nin Anlamı Nedir?

Posta servisi markası olan DHL açılımı Dalsey, Hillblom ve Lynn olarak açıklanır. Amerika’da merkezi kuruluşu olan ve temel olarak Alman kuryesi olan Alman lojistik markası Deutsche Post DHL’nin büyük bir bölümü olarak ekspres posta servisi olarak hizmet sağlar. DHL müşteri hizmetleri ile birlikte beklenen bir postanız, kargonuz varsa bu konuda bu firmanın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

DHL Türkiye’de Şehirlerarası Dağıtım Yapıyor mu?

DHL, uluslararası şekilde bir çalışma sergileyen ve kargo olarak dağıtımlarını sürdüren markadır. Bu nedenle ülkemizde de yurt içerisinde bu dağıtımlarını direkt olarak kendi değil Aras Kargo ile anlaşmalı şekilde sağlıyor. DHL kargo takiplerinizi DHL kargo altyapısı üzerinden yapabilirken bu konuda direkt olarak kargo durumunu öğrenmek için DHL kargo takibi yapacağınız şekilde sorgulamayı kendi sitesinden yapabilirsiniz.

Türkiye’de hizmetlerine aktif şekilde devam ederken DHL iletişim numarası ile kargo takip süreçlerinden tutun da istediğiniz herhangi bir şekilde dağıtım noktasında yaşanan aksilikler hakkında bilgi almak için iletişimde olabilir ve görüşebilirsiniz.

Markanın Türkiye’de kuruluş tarihi 1981 yılı olarak bilinirken DHL Express olarak ülkemizde olduğu gibi dünyada da geniş bir şekilde hizmet sağlamaya, hızlı hava taşımacılık olarak sektörde başı çekmeyi sağlayan firmalardan biri olarak bilinmektedir.

DHL İle Eposta Yoluyla Nasıl Görüşebilirsiniz?

DHL Express ile ilgili olarak müşteri hizmetleri ile görüşmek istediğinizde bu konuda direkt olarak faydalanacağınız altyapı olarak Eposta adresi üzerinden iletişimde kalabilirsiniz. Bunun için müşteri memnuniyeti, istek veya önerilerinizi paylaşacağınız şekilde https://mydhl.express.dhl/tr/tr/help-and-support.html#/contact_us adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

DHL Express’te Vergiler Nasıl Hesaplanır?

Vergilerle ilgili merak ettiğiniz pek çok konuyu, sık sorulan sorular olarak kayda alan ve buna göre özel bir yapı içerisinde sizlere merak ettiklerinizi yanıtlayan DHL Express kendi sitesinden bilgi alabiliyorsunuz. Ancak kısaca bahsetmek gerekirse gümrüklenebilir gönderilerde vergi matrahına tabi tutulursunuz. GTIP (Gümrük Tarife İstatistik Pozisyon) numarası yani sınıflandırma kodu ile birlikte hediye ya da satın aldığınız ürünlerde uluslararası pazara göre tabi tutulan vergi tabi tutularak satın alım sağlanır.

Alışveriş siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

DHL Express’te Ödeme Nasıl Yapılır?

Kurye ile ilgili tüm ödemelerinizi yapmak için hem kredi kartı hem de nakit olarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda yararlanacağınız doğru bir şirket ile birlikte istediğiniz şekilde, gönül rahatlığıyla kurye gönderilerinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Markaya ait sosyal medya hesapları aşağıdaki gibidir. 3 büyük sosyal medya hesapları üzerinden istediğiniz şekilde iletişime geçebilir, DHL Express hakkında pek çok bilgi hakkında da direkt olarak sosyal medya hesaplarını takip ederek öğrenebilirsiniz.

DHL Facebook

DHL Twitter

DHL İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!