22 Aralık 2020 tarihinde güncellendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 1981 yılında çıkan yeni bir yasa ile hayata geçirilmiştir. İlk YÖK başkanı İhsan Doğramacı’dır. YÖK’ün kuruluş amacı, Yükseköğretim kurumlarını yani üniversiteleri düzenlemek, öğretimleri planlamak, yönetmek ve denetlemektir. Türkiye genelindeki bütün üniversiteler YÖK tarafından denetlenir.

Yükseköğretim Kurulu’nun çağrı merkezi numarası da bulunmaktadır. YÖK’ün özel çağrı merkezi numarasını arayarak eğitiminiz ile ilgili bütün soru ve sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca aynı adres üzerinden istek, öneri ve şikayet bildiriminde de bulunabilirsiniz. Okulunuz hakkında da bilgi alabileceğiniz çağrı merkezi numarası 0850 470 0 965 numarasıdır.

YÖK’ün online bilgi alabileceğiniz sayfalarını ziyaret ederek de iletişim formları vasıtasıyla şikayet, öneri ve isteklerinizi belirtebilirsiniz. Online kanallar üzerinden pek çok farklı hizmet sunan YÖK’ün müşteri temsilcilerine bağlanmanız ya da online kanallardan size geri dönüş yapılması o dönemin yoğunluğuna göre belirli bir süre uzayabilir.

Çağrı merkezini puanlayın!