1 Nisan 2022 tarihinde güncellendi.

Türkiye’de yükseköğretim olarak adlandırılan kurumlara üniversite adı verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra isteyen ve kazanan kişiler üniversite eğitimlerine devam edebilirler. Üniversiteler içerisinde yalnızca 4 yıllık lisans eğitimi değil aynı zamanda ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi farklı akademik alanlarda kendinizi geliştirebileceğiniz alanlar yer almaktadır.

Ülkemizdeki bütün şehirlerde en az bir adet üniversite yer almaktadır. Yaşar Üniversitesi’de bu üniversiteler arasında yer almaktadır. 2001 yılında İzmir’de kurulan üniversite, İzmir’in Bornova ilçesinde ana yerleşkesine sahiptir. Pek çok farklı bölümde öğrencilere eğitim hizmeti sunan Yaşar Üniversitesi’nin fakülteleri ve bölümleri arasında Fakülteler Fen-Edebiyat Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İletişim Fakültesi Hukuk Fakültesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mühendislik Fakültesi Mimarlık Fakültesi Enstitüler Fen Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksekokullar Meslek Yüksekokulu Adalet Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu yer almaktadır.

Yaşar Üniversitesi’nin 0232’li çağrı merkezi iletişim numarası da bulunmaktadır. Bu iletişim numarası üzerinden öğrenci işlerine bağlanabilir ve öğrencilik işlemleriniz ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Yaşar Üniversitesi öğrenci işlerine bağlanmak isterseniz 0232 570 70 70 numarasını tuşlayabilirsiniz. Türkiye’nin en önemli üniversiteleri arasında bulunan Yaşar Üniversitesi’nin öğrenci işleri sayesinde eğitim hayatınız ile ilgili sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!