WhatsApp uygulaması mesajlaşma konusunda çoğu insanın ilk tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Hızlı ve kesintisiz bir mesajlaşma yöntemi sunan WhatsApp’ta en fazla tartışılan konulardan biri ise güvenlik oluyor. Tanınmayan numaraları rehberine ekleyen kötü niyetli kişiler spam mesajlar ile kullanıcıları rahatsız edebiliyorlar.

Spam mesajları bildirme özelliği ise bu durumun önüne geçebilmek için kullanılıyor. Bu özellikten yararlanabilmek için görüşmeyi açtıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan “spam olarak bildir ve engelle” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu adımdan sonra kişiyi engellerken aynı zamanda WhatsApp’a da rapor etmiş oluyorsunuz.

Spam olarak bildirdiğiniz ve engellediğiniz kişiyi engelliler listesinde bulabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu kişinin engelini kaldırabilir ve tekrar iletişime geçebilirsiniz. WhatsApp hizmet koşullarını ihlal eden kullanıcılar spam bildirimleri sonrasında yasaklanabilirler. Kullanıcılar uzun zamandan beri WhatsApp kurallarını ihlal edici düzeyde hareketler sergiliyorsa spam olarak bildiri yapıldığı an kullanıcı yasaklanabilir.

Detaylı incelemeler sonrasında kullanıcıların hesaplarının kapatılıp kapatılmayacağına karar verilir. Bu tutum sebepsiz şekilde kullanıcıların engellenmesinin önüne geçilmesini sağlar. Şikayet ettiğiniz kişinin hesabı hemen kapatılmaz. Bu konuda titiz bir şekilde çalışmalar yapılır ve karar o şekilde alınır.

Çağrı merkezini puanlayın!