Türkiye’de yükseköğretim olarak adlandırılan eğitim kurumlarına üniversite adı verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra isteyen kişiler kazandıkları takdirde üniversite eğitimlerine başlayabilmektedir. Üniversiteler içerisinde 4 yıllık lisans eğitimi ile birlikte ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora gibi pek çok farklı akademik alanda kendinizi geliştirebileceğiniz alanlar yer almaktadır.

Ülkemizdeki her şehirde en az 1 adet üniversite yer almaktadır. Bu üniversiteler arasında Ufuk Üniversitesi de yer almaktadır. 1999 yılında Ankara’da kurulan Ufuk Üniversitesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesinde yer almaktadır. Üniversite içerisinde pek çok farklı bölümde öğrencilere eğitim sunulmaktadır.

Ufuk Üniversitesi’nin fakülteleri ve bölümleri arasında Fakülteler Tıp Fakültesi Hukuk Fakültesi Eğitim Fakültesi Fen Edebiyat Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yüksekokullar Hemşirelik Yüksekokulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Adalet Meslek Yüksekokulu Meslek Yüksekokulu Enstitüler Sosyal Bilimler Enstitüsü yer almaktadır.

Üniversitenin aynı zamanda öğrenci işleri numarası da bulunmaktadır. Öğrenci işlerine bağlanmak için 0312 586 70 00 numarasını arayabilirsiniz. Bu numara üzerinden öğrencilik işlemlerinizi yapabilir veya üniversite hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!