25 Mart 2024 tarihinde güncellendi.

TURKCELL iletişim ve çağrı merkezi telefon numarası: 0532 532 00 00

Türkcell; Türkiye’de kurulan, entegre, yerleşik iletişim ve teknoloji hizmetleri veren nitelikli bir şirket olarak karşınıza çıkar. Müşterilerine sabit ve mobil şebekeler üzerinden ses, TV hizmetleri, data paketleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunan bir şirkettir.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Ülkemizde mobil işletim, 1994 Şubat ayında Turkcell’in aktif şekilde hizmet vermeye başlamasıyla ortaya çıkmıştır. 27 Nisan 1998 yılında ise T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, müşterilerine sunduğu veri iletişimi ve mobil sese dayalı hizmetlerin farklılığını, kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri sayısını artırarak gelişimini devam ettirmiştir.

Türkcell, aynı zamanda bölgede teknoloji ve entegre iletişim oyuncusu olarak bilinir. Mobil, birleşik ve şebeke platformu üzerinde çok geniş kapsamda yaratıcı servis ve ürün sunmayı hedefler. Buna bağlı olarak kurumsal ve bireysel müşterilerin beklentilerini karşılamak için sabit, mobil ve data servislerinin sunulmasının öneminin farkındadır.

Telekominyason endüstrisinde bir bütün şeklinde yaptığı tüm yatırımlarla birlikte, Turkcell müşteri hizmetlerinin sayesinde abonelere etkili çözüm önerileri sunar. Kuruluşundan bu güne kadar, 18 milyar TL’lik yatırım ile bugün kendi altyapısını sunabilen Türkcell, bu hizmetleri aboneler aktarmaya devam ediyor. Dünya üzerinde 10 milyondan fazla aktif abonesi ile ülkemizde hizmet vermeye devam eden bu şirket, Turkcell müşteri hizmetlerinin telefon numarası ile tüm abone ve abone olmayanlar için çağrı merkezlerine ulaşmayı ve bilgi talebinde bulunmayı sağlar.

Kurumsal sosyal sorumluluk ve müşteri memnuniyetinin farkında olan Turkcell, bilgi güvenliği ile yurtdışına da yatırımlar yapar. Dolayısıyla her kesimden müşterinin iletişim ihtiyacına, yüksek kalite standartlarında cevap verebilmeyi hedefler. Turkcell müşteri hizmetleri, her türlü sorunda çözüm odaklı yetkililerle iletişim kurabilmesini sağlarken, çağrı merkezi sayesinde kaliteli hizmet alma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası

Turkcell hatlı telefonunuzu kullanarak, yalnızca 532’yi tuşlayarak ister sesli yanıt sistemi üzerinden, isterseniz canlı olarak müşteri temsilcisi ile iletişim kurarak işlemlerinizi sorunsuz şekilde halledebilirsiniz. Diğer operatörler ya da sabit hatlar üzerinden ise 532 532 00 00’ı tuşlayarak Turkcell müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri İletişim Yolları

Turkcell çağrı merkezi numarası, yıl boyunca teknik destek ve teknik servis hizmetleriyle sınırlı kalmayarak, diğer yandan müşterilerine mağazalarda sunduğu hizmetleri de sunmaktadır. Turkcell, ön ödemeli abonesi olmayan herkes Türkcell desteği arayabilir ve teknik destek alabilirsiniz. Bu departman ile her türlü sorun hakkında görüşme sağlanması mümkündür.

24 saat destek hizmeti veren Turkcell telefon no 2019 yılından beri iki farklı kanalda çalışmalarını sürdürür. Bu çerçevede Turkcell Platinum 0532 757 1 532 müşteri hizmet numarası, Türkcell Platinium müşterilerin ayrıcalıklı olarak hizmet verir. Aynı zamanda tüm Turkcell faturalı ya da ön ödemeli aboneler kolay bir şekilde 532 Turkcell’in telefon numarası üzerinden tüm konularda teknik destek alabilir. Söz konusu olan Turkcell müşteri hizmetleri telefonu, 7/24 saat abonelere hizmet verir. Ancak Türkcell dışındaki aboneler için 532 numaralı telefondan hizmet almak mümkün değildir. Diğer GSM operatörlerinin kullanıcıları, Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0532 532 00 00 numaralı telefon hattını arayabilir. Bu sayede Turkcell abonelerine hizmet veren 532 çağrı merkezi ile bağlantı kurmak çok kolaydır.

Turkcell Online İşlemler ve Mobil Uygulama Kullanımı

Turkcell online işlemler ve mobil uygulama, tek giriş yöntemi ile hızlı giriş sağlar. Bu uygulamalar sayesinde fatura ödeme, tarifeler hakkında bilgi edinme, self servis, abonelik yönetimi, otomatik ödeme, data paketleri, 4.5G hızı hakkında bilgi alma gibi birçok konuda işlem yapabilirsiniz. Ayrıca faturanızı inceleyip ödeyebilir, size özel uygulama, cihaz, paket tekliflerini inceleyerek satın alabilir, sabit internet ve hatları ekleyerek yönetebilirsiniz. Türkiye’nin ilk elektronik Pazar yeri olan Türkcell Pasaj ’da hızlı teslimat özelliği ve esnek ödeme avantajlarından faydalanarak, Türkcell güvencesinde alışveriş imkanı yakalayabilirsiniz. Üstelik bu taleplerinizi ilettikten sonra, sistem üzerinde kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. İhtiyacınız olduğu her an yapay zekâlı asistandan destek alarak, çağrı merkezini aramaya gerek kalmadan birçok işleminizi halledebilirsiniz.

Turkcell Tarife ve Paket Bilgileri

Türkcell deneyimi, 4.5G hızında yaşamanız için oluşturulan birçok tarife ve paketle sizleri bekliyor. Ayrıcalıklı dünyasında birçok avantajlı paket ve tarife seçeneklerini değerlendirerek, farklı ihtiyaçlara yönelik oluşturulan paket ve tarifelerden kendi ihtiyacınıza uygun olanı kullanabilirsiniz. İster Türkcell müşterisi olun, ister Türkcell abonesi olmayı planlayın, Türkcell bünyesinde yer alan mevcut tarifelerden size en uygun olanı tek tıkla tercih edebilirsiniz. Hem hazır kart, hem de faturalı hatlara özel dilediğiniz kadar konuşma, SMS ve internet paketlerine ve tarifelerine göz atabilirsiniz.

Türkcell Fatura İşlemleri ve Ödeme Seçenekleri

Faturalarınızı ise Türkcell mağazalarından nakit ya da kredi kartı kullanarak, Turkcell müşteri hizmetlerinden, Turkcell web sitesinden ve Turkcell uygulamasından kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca PTT ve banka şubeleri gişelerinden yapılacak olan fatura ödemelerinde, değişen işlem ücreti alınabilir.

Türkcell Şikâyet Yönetimi ve Müşteri Geri Bildirimleri

Türkcell şikâyet yönetimi, şikâyet ettiğiniz konu hakkında inceleme başlatılması ve sorunun en kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılması sürecini kapsar. Müşteri geri bildirimini önemseyen Türkcell, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibiyle geri dönüşleri çok fazla önemseyen bir şirkettir.

Turkcell Ek Hizmetler ve Avantajlar

Turkcell, ek hizmet ve avantajlarla müşterilerin ayrıcalıklı olmasını sağlar. Bu ek hizmetler; Türkcell biz ile size ve sevdiklerinize özel fırsatlar, Turkcell sosyal destek kampanyası ve Turkcell Platinum’a özel fırsatları da kapsar. Bu ek hizmetlerden ve avantajlardan faydalanmak için, Turkcell web sitesini ziyaret edebilir ve online işlemler ile mobil uygulamaya göz atabilirsiniz.

Türkcell Güvenlik ve Gizlilik Politikaları

Turkcell için ziyaretçi ve müşterilerin bilgi güvenliği çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kişisel bilgilerinizi paylaşmaya gerek olmadan, Turkcell web sitesini dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilirsiniz. Web sitesini ziyaret ettiğiniz sırada, kişisel bilgileriniz Türkcell tarafında yalnızca sizin bilginiz dâhilinde temin edilebilir. Bilginiz ile kayıt altına alınan kişisel bilgileriniz, Türkcell tarafından korunur ve korunmaya devam edecektir.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Turkcell Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Turkcell müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim ve çalışma saatleri nelerdir?

Turkcell müşteri hizmetleri çalışma saatleri, genel olarak sabah 00:09 ile akşam 22:00 arasında yani 11 saat sürelidir. Türkcell Pasaj müşteri hizmetlerine ise 0850 222 20 20’yi arayarak 08:00- 02:00 saatleri arasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi aracılığı ile siparişlerin durumunu kolayca öğrenebilir ve işlemlerinizi müşteri temsilcisi sayesinde en kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell online işlemler ve mobil uygulama üzerinden hangi işlemleri yapabilirim? 

Turkcell online işlemler ve mobil uygulama ile teknolojik alışveriş yapma, fatura ödeme, fatura borcu sorgulama, TL ve paket yükleme, kalan SMS, dakika ve internet sorgulama gibi birçok işlemi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Türkcell tarifeleri ve paketlerinde güncel kampanyalar nelerdir? 

Turkcell tarifelerinde; Yeni Turkcellilere özel paketler, Faturalı hatlara özel paket ve tarifeler, Turkcell rahat paketler, Hazır kart paketleri, Kontratlı cihaz tarifeleri gibi birçok ayrıcalıklı kampanyalar vardır. Bu kampanyalara göz atarak, ihtiyacınıza en uygun olanı tercih edebilir ve Turkcell’in müşterilerine sunduğu bu konforu deneyimleyebilirsiniz.

Türkcell fatura detaylarımı nasıl görüntüleyebilirim ve fatura ödeme yöntemleri nelerdir?

Türkcell ana sayfasından hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ana menü kısmının en alt bölümünde faturalarım kısmında güncel fatura detayını bulabilirsiniz. Fatura incelemesi yaptıktan sonra, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz fatura döneminin analiz, özet ve detay tablarına sistem üzerinden erişebilir ve özet tabında kullanım özetini, analiz tabında konuşma istatiklerini ve detay tabında ise hattınızla alakalı yaptığınız iletişim işlemlerini ve tutarlarını ayrıntılı şekilde görebilirsiniz.

Turkcell şikâyet ve önerilerimi nereye ve nasıl iletebilirim? 

Turkcell müşteri hizmetlerine ek olarak, Türkcell öneri ve şikâyetleri iletmek ve hizmet ile ürünler hakkında bilgi edinmek için kullanılabilecek farklı telefon numaraları vardır. Bu görüşmeler, sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilir. Turkcell genel merkez sayıları istenen bölgeden ilgili birime düşer. Başka bir deyişle, Turkcell genel merkezi çağrıldığı bölgeyi temsil eder. Bu anlamda Türkiye’deki Türkcell genel merkeziyle yapılacak olan bir görüşme için 0212 313 10 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Bu numaranın arandığı bölgeye bağlı olarak, çağrı o bölge içerisinde faaliyet gösteren Türkcell genel merkezini işaret eder.

Turkcell çağrı merkezlerinde bilgiler, önceki yıllarda olduğu gibi devam eder. Turkcell çağrı merkezi, günün her saati müşteri hizmetleri olarak sorunlarınıza akılcı çözümler sunar. Bu sayede günün herhangi bir saatinde yaşanan sorun halinde ya da paket ve ürün hakkında genel bilgi almak için müşteri hizmetlerini aradığınızda operasyonel destek hizmeti alabilirsiniz. Türkcell eğitim programını başarılı şekilde tamamlayan çağrı merkezi çalışanları kapsamında, müşteri hizmetleri departmanında görev yaparak, 24 saat boyunca tüm uygulamalar ve bildirimler için müşteri hizmetleri sağlanır. Özellikle tüketiciler için çok büyük ayrıcalık sunan bu hizmet, sorumlulukları kısa sürede hata bildirimleri alanında çözüme ulaştırır.

Direk Bağlanma sitesi üzerinden Turkcell müşteri temsilcisi ile kısa süre içerisinde iletişim kurmak ve sorunları çözüme kavuşturmak mümkündür. Türkcell başta olmak üzere, kurumsal birçok şirkete direk bağlanmak için Direk Bağlanma web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TURKCELL İletişim E-Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

TURKCELL Twitter

TURKCELL Facebook

TURKCELL Instagram

Ticket Türkiye email: turkcell-kurumsal-iletisim@turkcell.com.tr

Müşteri Hizmetleri Faks No: 0 212 313 00 99

Çağrı merkezini puanlayın!