30 Ocak 2021 tarihinde güncellendi.

Tüketici hakları veya diğer bir adı ile Tüketici Hakem Heyeti ; Herhangi bir mağaza veya alış veriş merkezinden aldığınız bir malın yasalar gereği ve ürünü satan firmanın sattığı ürünün arkasında olduğunu göstermek adına garanti vermektedir , çoğu zaman bu ürünler garanti süreleri dolmadan bozulmakta veya hiç anlaşılmayan problemlerden ötürü çalışamaz hale gelmektedir , böyle durumlarda ilgili malı aldığınız firma veya ürün temsilcisine götürdüğünüzde problemin genelde kullanıcı hatası olduğu veya elektrik voltajı ile alakalı olduğunu söyleyip mallarının arkasında durmayabilirler.

Böyle Durumlarda Ne Yapmalıyım

Aradığınız müşteri hizmetleri temsilcisi size konu ile alakalı başından sağıcı veya oyalayıcı şekilde davranıyor ve sonuç alamıyorsanız Tüketici Haklarına şikayette bulunabilirsiniz.

Tüketici Hakları çağrı merkezi telefonuna ulaştığınızda durumu açıkladığınızda ilgili kişiler elinizde ürün ile alakalı fatura talep etmektedir.

Sizde eğer satın aldığınız ürünün kusurlu veya ayıplı olduğunu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden tüketici hakları çağrı merkezini arayarak durumu bildirebilirsiniz.

Tüketici Hakları Çağrı Merkezi Telefon Numarası

+90 (312) 417 93 34 

Tüketici Hakem Heyeti Telefon Numarası

+90 (312) 425 15 29

Tüketici Hakları Derneği Çağrı Merkezi Direk Bağlan 

+90 (312) 419 37 74

Çağrı merkezini puanlayın!