24 Aralık 2020 tarihinde güncellendi.

Türk sanayi devleri arasında yer alan Tofaş, 1968 yılında Koç Topluluğu tarafından kurulmuştur. Vehbi Koç’un temellerini attığı Tofaş, Türk otomotiv şirketidir. Şirketin ismi Türkiye Otomobil Fabrikaları Anonim Şirketi’nin kısaltmasıdır.

Şirkete eşit oranlarda Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles’da ortaktır. Şirketin Türkiye’nin en büyük 3. sanayi kuruluşudur. Yıllık toplam 450 bin araçlık üretim kapasitesi olan şirkette 10 bini aşkın kişi istihdam edilmektedir.

Murat 124 modeli ile 1971 yılında seri üretime başlayan Tofaş, Tempra, Tipo, Uno, Palio ve Albea gibi modelleri de üretmektedir. Ancak firmanın en fazla ilgi çeken modeli ürettiği kuş serisidir. 2002 yılında bu seride yüksek üretim kapasitesiyle yükselen Tofaş’ın Bursa’da yer alan üretim fabrikası aynı zamanda Fiat’ın dünyadaki 3 stratejik üretim noktasından biri olma özelliğini de taşımaktadır.

Yaptığı üretim ve ihracat hacmi ile Türk ekonomisine büyük bir katkı sağlayan Tofaş markasının çağrı merkezi iletişim numarası da bulunmaktadır. Tofaş çağrı merkezini arayarak Tofaş ürünleri hakkında bilgi alabilir veya yaşadığınız sorunları müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz. Tofaş çağrı merkezine bağlanmak için 0850 315 03 15 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!