Telefonun kapanmasının en temel sebepleri arasında batarya sorunları yer almaktadır. Bataryanız arızalı olduğu zaman bataryanızı değiştirerek cihazınızın yeniden başlatılmasını ve kapanmamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bataryanızın cihazınıza tam olarak oturduğundan da emin olmalısınız. Eğer bu tür temas problemi yaşıyorsanız ufak bir kağıt sıkıştırarak sorunu geçici olarak çözebilirsiniz.

Kullandığınız işletim sisteminin sürekli olarak güncellenmesi önemli bir durumdur. Böylelikle telefonunuzda yaşadığınız bazı sorunların çözülmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca hız ve güvenlik gibi konularda da telefonunuzun işletim sisteminin güncel olması gerekmektedir. Bu sebeple, güncellemeleri düzenli olarak takip etmeniz tavsiye edilmektedir.

Uygulamaların yeni sürümlerinin otomatik şekilde indirilmesini seçtiyseniz bu tür kapanma sorunları yaşayabilirsiniz. Uygulamaları manuel olarak güncelleştirmeyi seçmeniz sizler için daha yararlı olacaktır. Böylelikle cihazınızda gereksiz yere hafıza kaybı yaşamamış olursunuz ve cihazınız daha stabil bir hız içerisinde çalışmaya başlar.

Bu yöntemler ile sorununuzu çözemediyseniz son bir seçenek olarak cihazınıza format atmayı da deneyebilirsiniz.

Donanımsal sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Telefonunuzun kapanmasına ne yaptıysanız engel olamıyorsanız profesyonel bir teknik servise başvurmayı deneyebilirsiniz. Yaşadığınız donanımsal sorunları giderdikten sonra cihazınız çalışmaya başlayacaktır.

Çağrı merkezini puanlayın!