30 Ocak 2021 tarihinde güncellendi.

1970 yılında çıkartılan 1312 sayılı kanun ile birlikte Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kurulmuştur. İmtiyazlı şirketlerin görev bölgeleri belediye sınırları dışında bütün yurtta TEK bünyesinde toplanmıştır. Hizmetlerden daha yüksek verimlilik alınabilmesi amacıyla kurulan TEK, TEAŞ ve TEDAŞ adı altında iki ayrı iktisadi devlet teşekkülü olarak yeniden yapılandırılmıştır.

TEDAŞ, 02.04.2004 tarihinde 2004/22 sayılı Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı ile özelleştirme kapsamı ve programına da giriş yapmıştır. Dağıtım bölgeleri yeniden belirlenen TEDAŞ Türkiye’nin 21 bölgesinde dağıtım yapmaktadır.

Türkiye’nin tüm elektrik şebekesi ve dağıtımını üstlenen firma kusursuz altyapı ve hizmet vermek için var gücü ile çalışmakta ve elektrik üretim alanlarını genişletmek ve elektrik ile alakalı olabilecek illerde , ilçelerde ve hatta köylerdeki en ucra köşelere kadar altyapı oluşturmayı başarmıştır , şuan tek sistem üzerine kurulu kontrol paneli sayesinde Türkiye’nin herhangi bir yerindeki elektrik kesintisi sisteme düşüp kontrol edilebilmektedir.

Tedaş müşteri temsilcileri ile görüşürken oluşan elektrik kesintisi ve trafo patlama veya hizmet alabilmek için Tedaş çağrı merkezini arayabilir problemle alakalı sorunları dile getirip sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

Tedaş’a ait bir çağrı merkezi numarası bulunmakta olup Tedaş Müşteri hizmetlerine tüm telefonlarda 186 yı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!