30 Ocak 2021 tarihinde güncellendi.

Türkiye’deki menkul kıymetlerin alım satım işlemlerinin takası 1986 ve 1988 yıllarını kapsayan dönemde aracısız olarak işlem tarafları arasında yapılıyordu. 1988 ve 1992 döneminde ise İMKB bünyesindeki müdürlük tarafından sunulan hizmetler 1992 yılından sonra İMKB üyelerinin ortaklığı ile kurulan İMKB Takas ve Saklama A.Ş.’ye devredilmiştir.

Bankanın en büyük ortakları arasında yer alan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) unvanının Borsa İstanbul A.Ş. (BİAŞ) olarak değişimine paralel olarak Takasbank unvanı da 11 Nisan 2013 tarihinden olarak gelmiştir. Borsada gerçekleştirilecek işlemlerin nakit ve kıymet takası, Borsa’da alım satımın yapıldığı işlem gününü izleyen ikinci işgünü İMKB Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (Takasbank) nezdinde yapılmaktadır.

Takasbank menkul kıymetlerin alım satımdan takas işlemleri ile günümüze kadar başarılı bir şekilde işlerini gerçekleştiren bir bankadır. Takasbank şubeleri 1 adet sadece Şişli’de bulunmaktadır. Yapacağınız banka işlemleri için Takasbank müşteri hizmetleri 7/24 saat online olarak çalışmaktadır.

Takasbank müşteri temsilcisi telefon numarasını direk bağlanmayı bilmeyenler için 2 kısa adımda sizlere aşağıda sunduğum basit açıklama ile hemen bağlanıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Takasbank çağrı merkezi telefon numarası:

Telefonunuzdan “444 74 74” arayın.

Daha sonra direk “0” tuşuna basarak hemen müşteri hizmetlerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!