Sek Süt, Türkiye’de süt ve süt ürünlerinin üretiminin gelişmesini sağlamak ve tüketiciye sağlıklı, hijyenik ürünler sunmak amacıyla 1963 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuştur. 1968 yılından 1995 yılına kadar Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak faaliyetlerini sürdüren Sek, sektör içerisinde pek çok farklı yeniliğe ve ilke imza atmıştır.

İlk pastörize sütü ve ilk homojenize edilmiş yoğurdu üreten Sek, süt ve süt ürünleri alanında yeniliklerine devam etmektedir. Dil peynirini ilk defa tüketiciler ile tanıştıran Sek, kaşar ve beyaz peyniri de ilk kez vakumlu ambalajda tüketicilere sunan ilk marka olmuştur.

1995 yılında özelleştirilen Sek, küçük ve orta büyüklükteki sanayi ve gıda toptancılarından oluşan 164 kişilik grup tarafından satın alınmıştır. 1997 yılında Koç Holding, Sek hisselerinin %68’lik kısmını satın almıştır.

Müşterilerine daima en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen Sek, lezzetli ürünleri ile ilgili geri dönüşleri de çağrı merkezi üzerinden detaylı bir şekilde değerlendirmektedir. Sek çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 0850 211 89 00 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!