23 Şubat 2020 tarihinde güncellendi.

2009 yılında özelleştirilen AKCEZ Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından satın alınan Sedaş’ın hisselerinin %100’ü AKCEZ şirketine aittir. Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerimizde perakende olarak elektrik dağıtımı ve satışı yapan Sedaş’ın toplam 4 ilde yer alan 45 ilçeye, 66 belediyeye, 1.441 köy, 1.5 milyon tüketiciye ve 3.2 milyon nüfusa elektrik hizmeti sağladığı bilinmektedir.

Şirketin temel hedefi yeni üretim ve dağıtım yapabilecek olan tesisler oluşturmak, mevcut şebekelere ek tesisler yapmaktır. Ayrıca işletme, bakım ve onarım hizmetlerini yapmak, sayaçlardan endeks okunması, sokak lambalarında yaşanan sorunların çözülmesi gibi pek çok farklı hedefi de mevcuttur.

Sedaş’a ulaşabileceğiniz 3 haneli bir çağrı merkezi numarası bulunmaktadır. Numarayı tuşlayarak elektrik kesinti ve arıza bildirimi yapabilir, aboneliğiniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ya da dilerseniz sokak aydınlatma lambaları ile ilgili de ihbarda bulunabilirsiniz. Sedaş’a ulaşabileceğiniz çağrı merkezi iletişim numarası 186’dır.

Çağrı merkezini puanlayın!