5 Aralık 2021 tarihinde güncellendi.

Rtük Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası: 4441178

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu adı ile Türkiye’de faaliyet gösteren resmi kurumlardan biri olarak bildiğimiz RTÜK, bugün radyo ve televizyon yayınlarını denetleyen kamu kurumudur. RTÜK üyelerinin kim olduğu çoğu zaman merak edilir. Bu konuda şunu paylaşmak gerekir ki; kurucusu olan TBMM sayesinde üyeleri de TBMM Genel Kurulu tarafından siyasi partilerin adayları arasında seçim yapılarak gerçekleştirilir. Bu sayede herhangi bir husus konusunda karar veren merciler bu yetkililer olacağı gibi doğrudan toplantı yapıldığında da bu üyelerin imzası da yetki alma veya verme süreçlerinde bulunur.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

RTÜK bugün Türkiye Cumhurbaşkanı tarafınca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilişkilendirilmiş şekilde çalışır. 1994 yılında kurulan bu kuruluşun temel amacı, radyo ve televizyondaki tüm yayınların denetlenerek halkın kültürünü, ahlakının önüne geçmemesi hedeflenir. Bu ve benzer süreçlerde herhangi bir öneri, istek veya şikayet oluşması halinde de doğrudan RTÜK çağrı merkezi telefon numarasına ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

çağrı merkezi numarası4441178
e-posta adresirtuk@hs01.kep.trrtuk@hs03.kep.tr
yardım sayfasıhttps://www.turkiye.gov.tr/rtuk-sikayet-begeni-bildirim
hızlıca müşteri hizmetine bağlanma4441178 telefon numarasını aradığınızda hiçbir tuşa basmaya gerek kalmadan çağrı merkezine bağlanacaksınız.
zorluk1/10
süreTahmini bekleme süreniz 1 dk.
çağrı merkezi çalışma saatleri7/24
genel merkez adresÜniversiteler Mah. 1597. Cad. No: 13 Bilkent 06800 ANKARA
rtük çağrı merkezi kısa bilgi

Rtük iletişim bilgileri nedir?

444’lü RTÜK telefon numarası ile görüşerek doğrudan bir şikayette bulunabilir veya farklı hususlarla ilgili sorularınızı da yönelterek yetkililerle paylaşıp doğrudan bilgi alabilirsiniz. Bu konuda yayın içeriklerine dair şikayetlerinizi ya da beğenilerinizi paylaşmak adına https://www.rtuk.gov.tr/rtuk-cagri-hatti/3929 burada paylaşılan bilgiye göre Alo 178‘i arayabilir ya da 444 1 178 telefon numarası olan RTÜK çağrı hattını da arayıp bilgi alabilirsiniz.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Yurtdışında buluna ve Türkiye’deki kanalları seyreden, dinleyen vatandaşlar ise RTÜK çağrı hattını araması için +90 312 297 49 00 numarasını arayarak gerekli taleplerini bildirmek adına yetkilere ulaşabilirler.

RTÜK Şikayet ve Beğeni Nereye Yapılır?

RTÜK üzerinden kanalların yaptıkları yayınlar hakkında bir takım şikayet, beğeni veya benzer süreçlerinizi paylaşmak için https://www.rtuk.gov.tr/sikayet–begenileriniz/3961 adresini kullanabilirsiniz. Burada bulunan kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve bildirim bilgileri paylaşımıyla beraber istediğiniz hususlarda doğrudan taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

Bir yayın hakkında yapacağınız tüm bilgileri paylaşabilir, en iyi şekilde de RTÜK’ün kendi resmi sitesinden bu bilgileri ulaştırabilirsiniz. Benzer olarak https://www.turkiye.gov.tr/rtuk-sikayet-begeni-bildirim buradaki bilgilere göre de beğeni ve şikayetlerinizi bildirebilir, e-devlet üzerinden de resmi bir şekilde kayıtlarınızı iletebilirsiniz.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

İnternet sitelerinde yazan karışık telefon numaralarına bakmadan doğru bilgi için güncel olarak bu sayfadaki RTÜK iletişim numarası doğru telefon numarası olduğu gibi istediğiniz her zaman RTÜK’ün kendi internet sitesinden de istediğiniz şekilde bilgi edinebilirsiniz. Buna göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na ulaşım ile ilgili her konuda irtibata geçebilir, bilgi alabilirsiniz.

Rtük E-Posta ve Sosyal Medya Hesapları

Aşağıda resmi kurum olan RTÜK’ün hem sosyal medya hesapları hem de resmi olarak KEP e-posta adresleri bulunur. İlk eposta PTTKEP olarak kullanılan eposta olurken, ikinci eposta ise Türkkep adıyla bilinen ve kullanılan resmi eposta adresidir. Aynı şekilde aşağıda kayıtlı tüm sosyal medya hesapları da RTÜK’ün resmi sosyal medya hesapları olup günümüz şartları altında herhangi bir iletişim, duyuru, bilgilendirme kanalı olarak kullanılan hesapları olduğunu paylaşmak isteriz.

Rtük Yetkili Eposta Adresi: rtuk@hs01.kep.trrtuk@hs03.kep.tr

RTÜK  Facebook

RTÜK  Twitter

RTÜK  İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!