1982 yılında Fikret Öztürk tarafından kurulan Opet, ticarete atılabilmek için öğretmenlik mesleğinden ayrılmıştır. Hali hazırda Opet’in yönetim kurulu başkanlığı görevini de yürüten Fikret Öztürk, ticaret yaşantısına Mersin’de akaryakıt ve madeni yağ satarak başlamıştır. Eşi Nurten Öztürk’ün de yardımlarıyla kısa süre içerisinde işleri ilerleten Fikret Öztürk, bir çok akaryakıt ve madeni yağ markasının bayiliğini almıştır.

Öztürkler Petrol 10 yıl gibi kısa bir süre içerisinde Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük uluslararası akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri olmuştur. Ardından İstanbul’a taşınan Öztürk çifti orada da akaryakıt dağıtım şirketi kurarak Opet adını almıştır.

Opet adı ile büyümeye devam eden firma pek çok ilde istasyonlar kurarak Opet’i Türkiye’nin en büyük akaryakıt istasyonlarından birisi haline getirmiştir. Büyümeye ve gelişmeye hızlı bir şekilde devam eden Opet, perakende satış, ticari ve endüstriyel yakıt, madeni yağlar ve yakıt depolama alanlarında profesyonel hizmet sunmaktadır.

2002 yılında Koç Holding Opet’in %50’sine ortak olmuştur. Bu gelişme ile birlikte gücüne güç katan Opet, farklı yenilikler ve başarılara imza atmıştır. Opet çağrı merkezi hizmeti de sunmaktadır. Opet’in çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 0216 522 90 00 numarasını tuşlayabilir veya resmi internet sitesinde iletişim formunu da doldurabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!