7 Haziran 2020 tarihinde güncellendi.

Michelin lastiklerinin merkezi Fransada yer alan Clermont-Ferrand şehridir. 170 ülkede toplam 114.000 kişiye istihdam sağlayan ünlü marka 17 ayrı ülkede 70 üretim tesisi iletmektedir. 2017 yılında 187 milyon lastik üreten Michelin, şirket araştırma ve geliştirme süreçleri için her yıl 550 milyon Euro yatırım ile birlikte yaklaşık 240’tan fazla patent başvurusu yapmaktadır.

Firmanın 2010 yılındaki net geliri 17 milyar Euro olarak belirlenmiştir. Rekabet avantajını korumak için fazla önlem alan firmada kimyadan makina otomatikleştirmesine kadar 200’ü aşkın uzman görev almaktadır.

Lastikler kauçuk, çelik ve sentetik malzemeleri birleştirip 200’den fazla parçaya dönüştürülerek elde edilmektedir. Uçak lastiğinden motosiklet lastiğine kadar geniş bir yelpazede lastik üretimi yapılmaktadır. Michelin lastiklerinin konforlu, güvenilir ve uzun ömürlü olması sebebiyle tercih edilmektedir. Markanın en önemli özelliği ise kullandıkları yüksek kauçuk oranı ve üretim aşamasında kullandıkları teknolojidir.

Türkiye’de de hizmet veren ve en önemli markalar arasında yer alan Michelin geniş bir kitleye hitap etmektedir. Michelin, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için çağrı merkezi hizmeti de sunmaktadır. Michelin çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 0212 317 52 00 numarasını tuşlayabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden istek, soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi marka yetkililerine iletebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!