2 Nisan 2022 tarihinde güncellendi.

MHRS Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 182

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan online bir internet hizmetidir. Tüm sağlık kurumun ve kuruluşların muayene randevu hizmetlerini sağlayan MHRS, bugün milyonlarca insana 81 şehirde hizmet sağlamaktadır.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

MHRS içerisinde randevunuzu ister kendiniz isterseniz de aileniz için alabilirsiniz. Eğer ailenizden bir kişi için randevu almak istiyorsanız herkesin kendi adına kimlik numarası ve kimlik bilgileriyle hesap oluşturmanız, üye yapmanız ve bu doğrultuda üye kaydıyla beraber parolasıyla giriş yaparak randevu alabilir olmanız gerekmektedir. Alo 182 çağrı merkezi üzerinden de isterseniz aile fertleriniz için randevu alabilirsiniz.

MHRS’de Randevu Alamıyorum, Nasıl Randevu Alabilirim?

MHRS üzerinde randevu almaya çalışırken çoğu zaman randevu alamama sorunuyla karşı karşıya kalma ihtimalinizde bulunur. Bu tip durumlarda MHRS müşteri hizmetleri olarak çağrı merkezi yetkilileriyle 182’yi arayarak öğrenebilir ve güncel randevu konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Genel olarak randevu alma anlamında hastaneler ve ağız – diş sağlığı merkezlerine randevu almak için sabah saat 07.00’ye kadar aynı gün içerisinde randevu almayı deneyebilirsiniz. 07.00’den sonra ise en erken 1 en geç 15 gün içerisinde randevu oluşturma şansını da deneyebilirsiniz.

Mobil Telefonlara Uygun MHRS Uygulaması Var mı?

MHRS Mobil uygulaması olarak telefonlara kurabileceğiniz şekilde Android, iOS ya da Windows işletim sistemlerine uygun şekilde hazırlanmıştır. Kullandığınız cihaza bağlı AppStore, Play Store vb. alanlardan hızlı ve pratik bir şekilde ücretsiz olarak uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulama adı MHRS Mobil olarak geçmektedir.

MHRS Randevu Nasıl Alınır?

İki tip şekilde randevu alma şansınız bulunur. MHRS Randevu alma aşamalarından biri Alo 182’yi aramak ve Alo 182 MHRS çağrı merkezi ile iletişime geçerek burada operatör ile görüşmeniz olacaktır. Buradaki yetkililere paylaşacağınız TC numaranız, operatör tarafından verilen bilgiler dahilinde de istediğiniz hastaneye randevu oluşturmak mümkün olacaktır.

Randevu almak için MHRS internet sitesini de kullanabilirsiniz. Burada kimlik numarası ve şifresiyle birlikte bir üyelik oluşturduktan sonra hem hastane hem de hekim seçerek randevu oluşturabilir, çok rahat bir şekilde de randevu alma işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Mobil uygulamadan, web sitesi üzerinden ya da Alo 182 ile birlikte randevu hattından hızlıca randevularınızı oluşturabilirsiniz. İstediğiniz hastane ve hekim seçimlerinizi yaparak pratik randevu oluşturmak mümkündür.

Aynı adreslerden en yakın hastaneye de randevu almayı, hekim seçmek kadar basit bir şekilde yapabilirsiniz. Ve tabi ki istediğiniz doktor seçimiyle beraber MHRS üzerinde randevularınızı almak çok basitleşmiş durumdadır.

MHRS İletişim Bilgileri ve Sosyal Medya Hesapları

Aynı zamanda aşağıda yer alan e-posta adresini de kullanarak MHRS Yardım sayfasını da kullanabilirsiniz. Buradaki iletişim bilgileriyle de istediğiniz şekilde eposta üzerinden yazılı görüşebilirsiniz:

İletişim Eposta Adresi: mhrsyardim@saglik.gov.tr

Eğer MHRS’ye ait sosyal medya hesaplarını takibe almak ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile ilgili çeşitli duyuru, bilgilendirme mesajları ya da benzer ön bilgilendirmeleri öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki sosyal medya hesaplarını da takibe alabilirsiniz.

MHRS Facebook

MHRS Twitter

MHRS İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!