Kredi Kayıt Bürosu (KKB) önde gelen dokuz bankanın ortaklığında 11 Nisan 1995 yılında kurulmuştur. Finans sektörünün köklü kuruluşları arasında yer alan KKB, 2017 yılının sonu itibariyle 44 banka, 61 faktoring, 23 leasing, 4 sigorta, 14 tüketici finansman, 7 varlık yönetim şirketi ve 3 diğer olmak üzere toplam 156 üyeye sahiptir.

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nda öngörüldüğü üzere en az beş banka tarafından kurulacak şirketler vasıtasıyla yapacakları türlü bilgi ve belge alışverişini sağlamak üzere kurulmuştur. İlgili kanunun aynı maddesi uyarınca, müşterilerine ait kredi bilgilerini Nisan 1999’dan bu yana birbirleriyle paylaşmaktadır.

Ocak 2013 tarihinde hizmete sunduğu Çek Raporu, Risk Raporu ve Elektronik Rapor Sistemi ile KKB, sadece finansal kuruluşlara değil, aynı zamanda bireylere ve reel sektöre de yönelik hizmetler sunmaya başlamıştır. Eylül 2014 tarihi itibariyle KKB, tüketici yüzünü temsil eden Findeks platformuyla da dikkat çekmektedir.

KKB aynı zamanda çağrı merkezi hizmeti de sunmaktadır. KKB çağrı mekrezine bağlanmak isterseniz 444 4 552 numarasını tuşlayabilirsiniz. Müşteri temsilcileri o günün yoğunluğuna göre çağrılarınıza hızlı bir şekilde geri dönüş yapacaktır.

Çağrı merkezini puanlayın!