Kentucky Fried Chicken (KFC) tavuk zinciri günümüzde 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Marka ile ilgili herkesin merak ettiği ise KFC markasının logosunda yer alan kişinin kim olduğudur. Bu kişi KFC markasının kurucusudur. 1930 yılında firmayı kuran resimdeki kişinin adı ise Albay Harland D. Sanders’dir.

Çocukluğundan beri farklı meslek dallarında faaliyet gösteren bu kişi ilk defa benzinlikte kızarmış tavuk satarak farklı bir üne kavuşmuştur. Akaryakıt istasyonundan ziyade tavuklar ile büyük kar eden bu kişi daha sonra kendisine bir motel açmış ve dünyanın dört bir yanına yayılmaya başlamıştır.

Kurulduğu ilk günden beri lezzetli kızarmış tavuklarıyla dikkat çeken KFC’nin lezzet sırrı asla kamuoyuyla paylaşılmamaktadır. Birbirinden farklı baharatlar ile hazırlanan özel sosları da sunan KFC, Türkiye’de de 21’i aşkın şubesiyle hizmet sunmaktadır.

Özel üretimli ürünlerinde 11 çeşit farklı baharat kullanan KFC, dünya genelinde geniş bir kitleye sahiptir. Yılların getirdiği tecrübe ile her geçen gün daha da büyüyen KFC, müşteri hizmetleri numarasına da sahiptir. KFC’nin müşteri hizmetlerine bağlanmak ve müşteri hizmetleriyle görüşmek isterseniz 444 35 55 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!