Karavan yarışması, ATV ekranlarında yayınlanan ve sabah kuşağının vazgeçilmez programları arasında yer alan bir yarışmadır. Programın genel konsepti yemek yapmak üzerine kuruludur. Karavan yarışmasının sunuculuğu Didem Uğur’lu tarafından üstlenilmektedir. Hafta içi her gün 13:40’ta ATV ekranlarında izleyenleri buluşan yarışmanın büyük ödülü 50 bin Türk Lirası’dır.

İki ayrı takımın yer aldığı yarışma programında takımlar 5’er kişiden oluşmaktadır. Bir takımda erkekler, diğer takımda ise kadınlar bulunmaktadır. Yemek yapabilme konusunda büyük iddiaları olan 5 kadın ve 5 erkek birbirlerine karşı kendi karavanlarında mücadele içerisindedirler. En hızlı, marifetli ve kararlı olan yarışmacılar hırslı bir şekilde yarışmaktadır.

Yemeklerini hazırlayan yarışmacılar aynı zamanda yemeklerini satmaktadır. Haftanın kazanan takımı büyük ödüle yaklaştıkça, kaybeden takımdan 1 kişi yarışmaya veda etmektedir. Karavan yarışmasının herhangi bir iletişim numarası bulunmamaktadır. Fakat yarışmanın resmi internet adresini ziyaret ederek programa başvuru yapabilirsiniz. İletişim ve başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz takdirde o dönemin yoğunluğuna göre yetkili kişiler sizlere geri dönüş yapacaktır.

Yarışma programının büyük ödülüne sahip olmak istiyorsanız yemek yapabilme becerilerinize güvenmeniz ve yarışma esnasında heyecanlanmamanız gerekmektedir. Böylelikle yarışmada derece yapabilir ve finale kadar yükselebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!