Sahte hesap kullanmak, telif ile korunan içerikleri paylaşmak, Facebook tarafından uyarı almanıza rağmen aynı davranışları sürdürmeniz, kural dışı içerikler paylaşmanız ve diğer Facebook kullanıcılarını herhangi bir şekilde taciz etmeniz hesabınızın engellenmesine ve kapatılmasına sebep olabilir.

Facebook hesabınız herhangi bir sebepten dolayı kapatıldıysa ve hesabınızın haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız bazı adımları takip ederek hesabınızı geri açtırabilirsiniz. Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız bu durumu Facebook’a bildirerek itiraz edebilirsiniz.

Facebook, kapatılan hesaplar için ayrı bir sayfa oluşturmuştur ve bu sayfa üzerinden itirazda bulunarak hesabınızın tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz. Facebook kapanan hesap itirazı ve mesaj sayfasına ulaştıktan sonra sizden birtakım bilgiler istenecektir.

Giriş e-posta adresiniz veya kullanıcı adınız, hesap adınız, kimlik fotoğrafınız (yalnızca ön yüzü yeterli olacaktır) ve açıklama gereklidir. Açıklama alanına kapatılan Facebook hesabınız ile ilgili olan savunmanızı veya açıklamanızı yazmalısınız. İtiraz başvurunuzun kabul edilebilmesi için açıklama kısmını İngilizce doldurmanız tavsiye edilmektedir.

İşlemleri tamamladıktan sonra sizlere kısa süre içerisinde e-posta ile geri dönüş yapılacaktır. Başvuru için Facebook yönetiminin size geri dönüş süresi 2 ile 10 gün arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Çağrı merkezini puanlayın!