Yükseköğretim olarak nitelendirilen üniversiteler, ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra başlamaktadır. 4 yıllık lisans eğitimi ile birlikte ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi pek çok farklı akademik alanda kendinizi geliştirebileceğiniz üniversiteler Türkiye’de yer almaktadır. Bu üniversiteler arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi de yer almaktadır.

2010 yılında İzmir’de kurulan bu üniversitesi İzmir’in Çiğli ilçesinde ana yerleşkesi bulunan bir üniversitedir. Farklı bölümlerde öğrencilere eğitim veren üniversite içerisinde Fakülteler Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Orman Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi, Enstitüler Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Yüksekokullar Yabancı Diller Yüksekokulu Çelebi Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yükseokulu gibi bölümler yer almaktadır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin öğrenci işlerine bağlanmak isterseniz 0232 329 35 35 numarasını da tuşlayabilirsiniz. Bu numara üzerinden üniversite hakkında detaylı bilgi alabilir ve öğrencilik işlemleriniz ile ilgili işlemler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!