Türkiye’de yer alan ve yükseköğretim olarak da tabir edilen eğitim kurumları üniversite olarak adlandırılmaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra bireylerin kazandıkları ya da istedikleri takdirde üniversite eğitimi alabilmeleri mümkündür. Üniversitelerde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi farklı alanlar mevcuttur. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’de 2013 yılında Esenyurt ilçesinde kurulmuştur.

Esenyurt ilçesinde ana yerleşkesi yer alan İstanbul Esenyurt Üniversitesi farklı bölümlerde öğrencilere eğitim sunmaktadır. Fakülteler ve bölümler arasında Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu gibi farklı dallar yer almaktadır.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. İstanbul Esenyurt Üniversitesi aynı zamanda 444’lü çağrı merkezine de sahiptir. Öğrenci işlerine bağlanmak için 444 9 123 numarasını tuşlayabilirsiniz. O günün yoğunluğuna göre belirli bir süre bekledikten sonra öğrenci işleri ile görüşmeye başlayabilirsiniz.

Öğrencilerin en sık karşılaştığı sorunlara çözüm sunan İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğrenci İşleri çağrı merkezi günün her anında ulaşabileceğiniz bir çağrı merkezidir. Çağrı merkezini arayarak şikayet, istek ve önerilerinizi belirtebilir veya üniversite hakkında da detaylı bilgi almayı deneyebilirsiniz. Kendi başınıza çözüme ulaştıramadığınız tüm konularda çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!