31 Ağustos 2021 tarihinde güncellendi.

İBB BEYAZ MASA İletişim Numarası: 153 / 02121530000

İBB, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kısaltılışı olup İstanbul iline bağlı tüm belediye işlerinden sorumlu devlet kurumudur. 1984 yılında kurulan ve bugün 2021 tarihi itibariyle Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görev yürüttüğü belediyede yine 2019 verisine göre personel sayısı 43 bin 307’dir.

İstanbul’da halka pek çok açıdan hizmet veren ve bu alanda da kurumsal hizmetleriyle bilinen belediyeler olarak Türkiye’de de İstanbul’da da en önemlisi her zaman İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmuştur.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

İBB’ye Bağlı Şirketler Hangileridir?

İBB’nin doğrudan görevli olduğu, bütçesinin doğrudan bağlı bulunduğu şirketler mevcuttur. Bunlar Belbim AŞ, Beltur AŞ, Boğaziçi Yönetim Aş, Halk Ekmek AŞ, Hamidiye AŞ, Güven Su AŞ, İsttelkom AŞ, İGDAŞ, İstgüven AŞ, İspark AŞ, Kitapş, Kültür AŞ, Medya AŞ, Metro İstanbul AŞ, İstanbul Ulaşım AŞ, Şehir Hatları AŞ ve dahası denilecek niteliktedir.

Bu şirketlerin tamamı İBB yönetiminde olup hem bütçe olarak hem de yönetim, atamalar ve şirketlerin halka sağladığı hizmetler doğrudan belediye denetiminde gerçekleşmektedir.

İBB Çağrı Merkezi İletişim Numarası: 153 / 02121530000

İBB Telefon Numarası

Türkiye’nin en kalabalık ve yoğun bir şekilde insan trafiğinin olduğu şehirlerin başında İstanbul oluyor. İstanbul’da günün her saati pek çok yoğunluğu bulunulan her şehirde görebilirsiniz. Buna göre günümüz şartlarında İstanbul’da olabilecek her türlü istek, şikayet, öneri, soru veya sorunlarınıza dair belediyeye bildirmeniz gerekiyor ise 153 No’lu Beyaz Masayı arayarak bilgi ve destek alabilirsiniz.

Çözüm merkezine yapacağınız başvurular doğrultusunda İBB tarafından bu konuda 7 gün 24 saat çağrıyı karşılayacak personel ile İBB iletişim numarası sayesinde görüşebilir, destek ve bilgi alabilirsiniz. Herhangi bir konuda bilgi edinme başvurusunda da bulunabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Nedir ve Nasıl Başvuru Yapılır?

İBB’nin SEDEP (Sosyal ve Ekonomik Destek Programı) adında bir programı ile birlikte siz de sosyal yardıma ihtiyacınız olan bir aileyseniz eğer başvurularınızı online şekilde yapabilirsiniz. Bu sistemde direkt olarak başvurunuzu yaptıktan sonra sizlerle irtibata geçecek olan yetkililer, sizinle yüz yüze gelmek ve bu konuda birebir evinizde bulunduğunuz yerde görerek sizlerle iletişime geçmek istiyorlar.

Online başvuru aşamasında 3 aşama bulunur. Başvuru bilgileri olarak tamamen şahsi bilgilerinizi girersiniz. İkinci adımda iletişim bilgilerinizi yazarsınız. Burada adres, telefon vb. bilgiler istenir. Son aşamada ise ön tespit bilgileri olarak birkaç bilgi talebinde bulunulması adına iletişime geçilerek kaydınız alınır.

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

İBB İstanbul Gönüllüleri Nasıl Olunur?

İBB’nin kendi programlarından biri de İstanbul Gönüllüleri adı altında gönüllü programıdır. Bu program hakkında kapsamlı bilgi ve dahil olma süreçleri için https://www.istanbulgonulluleri.org adresinden bilgi alabilirsiniz. Temelde İstanbul’u sahiplenerek bu şehirde çağdaşlığı ve huzuru bir arada tutmanın, aile sevgisini aşılamanın önemli olduğu bir şekilde şehre değer katacak gönüllü kişiler bir arada birleşerek pek çok programı ortaya koyarlar.

İBB beyaz masa Çağrı Merkezi İletişim Numarası: 153

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

İBB Yardım Kampanyaları Nelerdir?

İstediğiniz her zaman İBB iletişim numarası üzerinden pek çok konuda bilgi ve destek alabilirsiniz. Covid-19 pandemi süreci boyunca İBB tarafından başlatılan ve pek çok belediyelerce de süregelen şekilde askıda fatura destek programıyla beraber bugün İBB’de Aile Destek Paketi, Anne-Bebek Destek paketi ve Eğitim Destek Paketi gibi pek çok özel yardım kampanyaları bulunur.

Bu programların web site adresi olarak ulaşabileceğiniz https://askidafatura.ibb.gov.tr online alanda geçerli bilgilere ulaşabilir ve sizde ihtiyacınız olan bir programa dahil olacağınız gibi aynı şekilde istediğiniz bir programa – pakete de yardımda bulunabilirsiniz.

Tüm bu yardım kampanyalarıyla beraber İstanbul’la ilgili tüm istekleriniz, şikayet ve önerilerinizle alakalı olarak da iletişime Beyaz Masa 153 ile geçebilirsiniz. Benzer şekilde belediyenin tüm etkinliği, programı ve duyuruları için de İBB sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

İBB Facebook

İBB Twitter

İBB İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!