27 Kasım 2017 tarihinde Türkiye’de de satışa sunulan iPhone X modeli büyük ilgi gören iPhone modelleri arasında yer alıyor. Ancak cihaz ile ilgili sık yaşanan birtakım sorunlar da mevcut. İşte iPhone X kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunlar ve çözümleri

Yeşil Çizgi

Çerçevesiz tasarıma sahip olan iPhone X modelinde home tuşu bulunmuyor. OLED ekran olarak belirlenen ekranda ise telefon deneyiminiz bir üst noktaya taşınıyor. Ancak ekran OLED olsa bile sorunlar yaşanabiliyor. Yeşil çizgi sorunları geçmiyorsa Apple yetkili servisiyle iletişime geçerek ücretsiz değişim talep edebilirsiniz.

Soğuk Havalarda Tepkisizlik

Telefon soğuk havalarda kullanım dışı kalabiliyor. Aşırı soğuk havalarda cihazda anlık donmalar da yaşanabiliyor. iPhone X’in soğuk havalardaki donmalarını engellemek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey yazılım güncellemesi yapmanızdır.

Sarı Ekran

True Tone özelliği telefonda sarı ekran sorunlarına yol açabiliyor. Bu sorunu giderebilmek için True Tone seçeneğini pasif hale getirmeniz gerekiyor.

Yüz Tanıma Sorunları

Yüz tanıma özelliği iPhone modellerinin en sevilen özellikleri arasında yer alıyor. Ancak yüz tanıma özelliği cihazınızda sorunlu olabiliyor. Bu durumda da Apple Destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekiyor.

Çağrı merkezini puanlayın!