Instagram’da bugüne kadar keşfetmediğiniz pek çok farklı özellik bulunmaktadır. İşinize yarayabilecek olan bu özellikleri keşfettikten sonra Instagram’ı daha verimli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Beğenilen Gönderilere Bakma

Instagram’da daha önceki dönemlerde beğendiğiniz içerikleri görebilirsiniz. Hangi fotoğrafları ve videoları beğendiğinizi görmek istiyorsanız Seçenekler bölümüne girerek beğendiğiniz gönderiler bölümüne tıklamanız yeterlidir. Buradan liste şeklinde geçmiş zamanlarda beğendiğiniz gönderileri görebilirsiniz.

Daha Az Veri Kullanmak

İnterneti mobil veri paketine bağlı olarak kullanmak durumundaysanız internetteki gezintilerinizde daha az veri kullanmanız sizler için yararlı olacaktır. Profilinize girdikten sonra mobil ağ kısmı bölümü üzerinden daha az veri kullan seçeneğini açabilirsiniz.

Anında Bildirim

Instagram kullanıcılarının gönderilerini sürekli olarak takip etmek istiyor olabilirsiniz. Özellikle canlı yayınlardan haberdar olmak için bu özellikten yararlanabilirsiniz. Bunun için takip etmek istediğiniz kişinin Instagram profiline girerek buradan gönderi uyarılarını etkinleştir seçeneğine ulaşabilirsiniz. Daha sonra seçtiğiniz kişinin her paylaşımında anında bilgilendirilmiş olursunuz.

Birden Çok Hesap Yönetimi

Aynı Twitter’da olduğu gibi birden fazla hesabı kullanmak isterseniz bunu Instagram’da da yapabilirsiniz. Yedek hesapları sürekli kontrol etmek istiyorsanız Ayarlar kısmından Hesap Ekle seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu adımı takip ederek yeni profil oluşturabilir veya mevcut profilinizi aynı hesaba bağlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!