7 Haziran 2020 tarihinde güncellendi.

1903 yılında Kaliforniya, Ontario’daki elektrik şirketi için sayaç okuyucusu ve santral şefi olan Earl Richardson, 1882 yılında patentli ağır, elektrik demirinin ufak hafif bir versiyonunu geliştirmiştir. Richardson’un icadı sonunda Hotpoint adını almıştır. Ütü ucundaki birleşmiş ısıtma elemanlarının iliklerin etrafında bastırılması ve giyim perdelerindeki kırışıklıklar ile kıvrımlar etrafında kullanılmasına izin vermektedir.

1918 yılında Richardson ve Hughes güçlerini birleştirmiştir. Şirketlerini General Electric Company ile birleştiren ikili Hotpoint adı ile üretimlerine başlamıştır. Hotpoint,yoğuşmalı kombiler, hermetik kombiler, elektrikli termosifonlar, klimalar, ısı pompalı termosifonlar, duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, yoğuşmalı yüksek kapasiteli yer tipi kazanlar, solar sistem, ısı pompaları ve oda termostatları üzerine üretim yapmaktadır.

1924’lü yıllarda tamamen beyaz ve tamamen emaye elektrik aralığı elde eden marka 1950’li yıllarda ise ilk elektrikli nemsiz çamaşır kurutucuyu sunmuştur. Elektrikli su ısıtıcıları üretimini de üstlenen Hotpoint 2000’li yıllarda global genişleme konusuyla Amerika’dan Asya’ya kadar devam eden bir genişleme sistemi kurmuştur. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla dikkat çeken Hotpoint, çağrı merkezi hizmeti de sunmaktadır.

Hotpoint çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 444 50 10 numarasını tuşlayabilirsiniz. Pazartesi ve Cuma günleri arasında saat 08:00 ile 20:00 arasında ulaşabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!