21 Aralık 2020 tarihinde güncellendi.

Son yıllarda adı sık sık duyulan bireysel emeklilik sistemi, insanların daha rahat bir emeklilik dönemi geçirebilmesini sağlıyor. Özel bir emeklilik sistemi olan bireysel emeklilik sistemi maaşınıza ek gelir sağlayabilmenize imkan tanıyor.

Devlet tarafından da desteklenen bireysel emeklilik sistemine dahil olduğunuzda ve emeklilik hakkı elde ettiğiniz durumlarda talep ettiğiniz durumda paranızı topluca alabiliyorsunuz. Belirli bir sistem üzerinden de düzenli olarak belirli süre boyunca emekli maaşı da alabiliyorsunuz.

1 Ocak 2013 tarihinden beri devlet katkısı ile desteklenen bireysel emeklilik sistemine yatırdığınız her para için %25 oranında devlet katkısı da alabiliyorsunuz. Halk Emeklilik tarafından da sunulan bu sistem ile ilgili bilgi almak isterseniz Halk Emeklilik çağrı merkezi numarası olan 444 44 00 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Ayrıca Halk Emeklilik’e ulaşmaki sterseniz 0850 800 44 00 numarasını da tuşlayabilirsiniz. Halk Emeklilik e-mail adresi olan info@halkemeklilik.com.tr adresini de kullanmayı deneyebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!