Google arama sonuçlarında yer alan bir fotoğrafın kaldırılmasını istiyorsanız ilk etapta fotoğrafınızın yayınlandığı internet sitesinin sahibiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Google arama motoru imza ve kredi kartı numarası gibi kişisel bilgilerinizi içeren görselleri ilgili kişilerin onayı olmadığı durumlarda kaldırmaktadır. Bu durum dışında kişinin onayı olmadan cinsel içerikli ya da uygunsuz görsellerin paylaşılması da Google’ın müdahale ettiği konular arasında yer almaktadır.

Kaldırtmak istediğiniz fotoğrafın Google’ın İçerik Kaldırma Politikası kapsamında olduğu durumlarda konu ile alakalı olan görselin arama sonuçlarından kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Google arama sonuçlarından kaldırılmasını istediğiniz fotoğrafın yasal gerekçeler ile kaldırılmasını istiyorsanız Google ile iletişime geçerek durumu bildirmelisiniz.

Bir internet sitesine üyelik ya da başka bir sebepten dolayı koyduğunuz bir fotoğrafı silmenize rağmen Google arama motoru sonuçlarında görseliniz bir süre daha görüntülenebilir. Bu tür görselleri kaldırmak için images.google.com adresinde arama yapmanız gerekir. Bulduğunuz ve kaldırmak istediğiniz görsele sağ tıklayarak “Bağlantı Adresini Kopyala” seçeneğine tıklayın ve Eski İçeriği Kaldırma sayfasına gidin.

Bu sayfada Kaldırma İsteğinde Bulun butonunun yanında bulunan URL kutusuna kopyaladığınız bağlantınızı yapıştırın. Son olarak Kaldırma İsteğinde Bulun seçeneğine tıklayın ve işlemi sonlandırın.

Çağrı merkezini puanlayın!