Uygulamayı satın almanızın ya da uygulama içi satın alım işleminizin üzerinden 48 saat geçmediyse Google Play Store üzerinden geri ödeme talebi oluşturabilirsiniz. Müzik, film, kitap veya başka bir içerik için geçerli olan bu kuraldan yararlanarak ödemenizi geri alabilirsiniz.

Google’ın size geri ödeme yapıp yapmayacağını öğrenmek istiyorsanız bilgisayarınız, tabletiniz ya da telefonunuz ile https://play.google.com/store/account adresini ziyaret edin. Web tarayıcısında bu adresi çalıştırdıktan sonra aşağıya inerek “Sipariş Geçmişi” bölümüne gelin ve iade etmek istediğiniz siparişi seçin.

“Diğer” simgesini seçtikten sonra “Sorun Bildir” butonuna tıklayın. Durumunuzu açıklayabilecek seçeneği işaretleyin, formu doldurun ve geri ödeme almak istediğinizi belirtin. Geri ödemeniz ile ilgili sizlere bu işlemlerden sonra detaylı bir e-posta gelecektir.

Donanım cihazları için Google Store’dan satın aldığınız cihazları da iade edebilirsiniz. Ancak bunun için Google ile iletişime geçmelisiniz ve Google Store geri ödemeleri sayfasını ziyaret etmelisiniz. Geri ödemelerde dikkat edilmesi gereken nokta Google Play Store uygulamasından değil, herhangi bir web tarayıcı üzerinden hareket etmeniz gerektiğidir. Böylelikle geri ödeme talebinizi kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!