8 Ağustos 2021 tarihinde güncellendi.

Google Play Müşteri Hizmetleri Yardım Merkezi: Tıkla

Dünyanın en büyük arama motoru Google, bugün milyarlarca arama değerlerine sahip sonuçlarıyla beraber insanların internet dünyasında araştırdıkları pek çok konuda yol gösterici bir araçtır. Google, 2000’li yılların başında geliştirilerek bugün 21 yılı aşkın süredir bir marka olup, pek çok alanda da en iyi hizmetleri insanlara yönelik sunmaya devam eder. Sunduğu hizmet türlerinden biri de Google Play adındaki bir mobil uygulama dağıtım ve satış platformudur.

Google Play Nedir?

Tam anlamıyla Android işletim sistemi kullanıcılarını ilgilendiren Google Play Store, bir mobil uygulama mağazasıdır. En son çıkan Android uygulamalarına yer verilen bu mağaza içerisinde birbirinden farklı uygulamaların ücretli veya ücretsiz versiyonlarını bulabilir, indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Çeşitli müzik ve film uygulamalarından kitap ve dergi uygulamalarına, Android uygulaması olarak birçok oyun ve amaca yönelik çeşitli uygulamaların tamamını Android telefonunuza indirmek için Google Play Store kullanırsınız. Uygulama indirme esnasında yaşayacağınız her türlü soru ve sorunda Google Play müşteri hizmetleri ile sadece bildirim üzerinden talep açarak görüşme sağlayabilirsiniz.

Google Play Ne İşe Yarar?

Android işletimci telefonlara sahip kullanıcıların telefonlarına uygulama indirme mağazası olan Google Play Store, bugün milyonlarca kullanıcının kullandığı bir platformdur. Burada aktif 2 milyondan fazla uygulamanın olduğu gibi Android dışında ise iOS için sadece kitap, film ve TV şovları indirmek için tercih edilir.

Bunlar dışında ise Facebook, Instagram, Whatsapp ya da Tiktok gibi pek çok sosyal medya, mesajlaşma uygulamalarını indirmek için Google Play’i kullanabilirsiniz.

Google Play’de Ne Tür Uygulamalar Var?

Birçok uygulama türüyle Play Store içerisinde karşılaşabilirsiniz. En çok hayatınızı kolaylaştıracağını düşüneceğiniz şekilde, birbirinden eğlenceli ve verimli uygulama çeşitlerine burada ulaşabilirsiniz. Eğlence, Uygulama, Film ve Kitap olmak üzere 4 ana kategori içerisinden alt kategorilerin de dahil olduğu şekilde yüz binlerce ve hatta milyonlarca uygulama bulabilirsiniz.

Play Store’da Ücretsiz Uygulama İndirme

Pek çok uygulama burada ücretsizdir. İstediğiniz uygulamayı Play Store içerisinden araştırıp bulabilir ve indirebilirsiniz. Eğer istediğiniz uygulama ücretli modelleri varsa, ücret vermek istiyorsanız aynı şekilde indir butonuyla beraber ücretini peşin ödeyerek uygulamayı edinebilirsiniz.

Play Store’da Ücretli Uygulama İndirme

Eğer indirmek isteyeceğiniz uygulama ücretli ise, bunun için yine aynı yerden direkt indirebilirsiniz. Google Play Store mağazasına giriş yaparak istediğiniz şekilde indirme işleminizi yapabilirsiniz. Eğer kayıtlı kredi kartınız varsa, hemen indirebilirsiniz. Bir kredi kartınız kayıtlı değilse ücretli olması nedeniyle kredi kartınızı tanımlayıp uygulamayı indirebilirsiniz.

Google Play Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Google Play Müşteri Hizmetleri Yardım Merkezi: Tıkla

Google Play Store’a ait bir iletişim telefon numarası bulunmuyor. Bu nedenle Google Play iletişim numarası arıyorsanız direkt olarak bildirim üzerinden görüşme yapabilirsiniz. Bunun için uygulama üzerinden bildirimde bulunabilir ve pek çok konuda soru, sorun, istek ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Uygulama Geliştiricileri için Google Play Store

Eğer Google Play aracılığıyla Android Studio ile yazdığınız uygulamalarınız varsa ve bunları paylaşmak istiyorsanız bu konuda direkt https://play.google.com/console/u/0/accept-terms adresi üzerinden Google Play’in Console sayfasını kullanabilirsiniz. Bu sayede bir geliştirici olarak da Google Play Store’u kullanmak mümkün olacaktır.

Çağrı merkezini puanlayın!