Mobil veriler için hazırlanan internet paketleri hızlı bir şekilde bitebiliyor. Sosyal medya platformlarında uzun süreli vakit geçiriyorsanız planladığınız tarihe kadar internet paketinizin dayanabilmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda bazı özel detaylara dikkat etmeniz gerekebilir.

Facebook’taki içeriklere bir sınırlama getirmeyi düşünüyorsanız ilk olarak cep telefonunuzdan Facebook uygulamasına giriş yapın. Ayarlar menüsüne gelerek ekranı sona kaydırın. Bu bölgede karşınıza veri tasarrufu alanı gelecektir. Veri tasarrufunu açtıktan sonra daha az veri tüketilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu alandan dilerseniz Wi-Fi bağlantısındayken veri tasarrufunu kapat seçeneğini de seçebilirsiniz.

Görsel bir platform olan Instagram, Facebook’tan daha fazla veri tüketebilmektedir. Instagram’daki veri tüketimini kontrol altında tutmak istiyorsanız uygulamayı açtıktan sonra profilinize giriş yapın. Profilinizin yer aldığı alanda sağ üst kısımda üç nokta simgesi göreceksiniz. Bu simgeye tıkladıktan sonra seçenekler menüsüne geçiş yapın. Hücresel veri kullanımı alanını seçtiğiniz zaman bunun varsayılan olduğunu görebilirsiniz. Buraya tıklayarak daha az veri kullan olarak değiştirin.

İşlemleri tamamladıktan sonra videolar ve fotoğraflar eskiden göründüğü gibi HD olarak görünmeyecektir. Daha düşük görüntü kalitesinde bütün paylaşımları eksiksiz olarak takip edebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!