Dünya çapında faaliyetlerini sergileyen Enka, yerli bir inşaat firmasıdır. 1957 yılında Şarık Tara ve Sadi Gülçelik tarafından kurulan Enka, Türkiye’nin en büyük inşaat firması olma özelliğini taşımaktadır. Şirket yönetimini üstlenen Mehmet Tara, Tara ailesinin 3. kuşaktan temsilcisidir. En değerli firmalar arasında gösterilen Enka, 2016 yılında şirket hacmini 3.5 milyar ABD doları genişletmiştir.

Piyasa değeri 7 milyar dolardan fazla olan firma yurtiçinde 121 proje tamamlamıştır. Projelerin değerine bakıldığı zaman ise 7 milyar dolarlık bir rakam ile karşılaşılmaktadır. Firmanın yurtdışında ise 380 projeye imza attığı bilinmektedir. Bu projelerin değeri ise 36 milyar dolardır.

Enka firmasının faaliyet alanları son derece geniştir. İş hacmi yüksek olan Enka, Mühendislik ve satın alma işlemleri, altyapı, bina projeleri, kaynaklı fabrika imalatı, petrol-gaz-petrokimya, modülleştirme, işletme, bakım, inşaat, elektrik santralleri gibi hizmetler ile birlikte daha pek çok farklı hizmet sunmaktadır.

Mühendislik alanında sektör lideri olmayı başaran Enka, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam etmektedir. Dilerseniz Enka firmasının çağrı merkezi üzerinden müşteri hizmetlerine de bağlanabilirsiniz. Enka çağrı merkezine bağlanmak için 0212 376 10 00 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!