En önemli ihtiyaçlar arasında yer alan elektriğin dağıtımından, satışından ve desteğinden sorumlu olan firmalar bölgelere göre ayrılmıştır. Bu firmalar Türkiye’nin farklı noktalarında hizmet sunarak elektrik hizmetini insanların alabilmesini sağlamaktadır. Dicle Edaş firması da 1994 yılında kurulmuş perakende elektrik dağıtımı, satışı ve desteğini üstlenen bir firmadır.

Dicle Edaş firması Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak bölgelerine elektrik hizmeti sunmaktadır. Bu illerde yaşayan kişilerin elektrik aboneliğinin gerçekleştirilmesi, elektrik sisteminin denetimi, kontrolü ve elektrik konusundaki tüm ihtiyaçları Dicle Edaş tarafından karşılanmaktadır.

Firmaya ulaşabileceğiniz üç haneli bir çağrı merkezi numarası da bulunmaktadır. Numara aracılığıyla Dicle Edaş aboneliğiniz hakkında detaylı bilgi alabilir, arıza bildiriminde bulunabilir veya kapanmış elektrik hizmetinizin tekrar açılabilmesi için yeni talep oluşturabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden sokak lambalarının aydınlatma konusundaki teknik problemlerini de firma yetkililerine iletebilirsiniz.

186 numarasını tuşlayarak Dicle Edaş firmasının müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz. İstek, soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi iletebileceğiniz çağrı merkezi dışında firmanın resmi internet sitesinde yer alan iletişim formlarını doldurarak da Dicle Edaş ile ilgili yaşadığınız sorunları yetkili kişilere iletebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!