7 Haziran 2020 tarihinde güncellendi.

Continental, 1871 yılında Hannover’de Continental-Caoutchouc-und-Gutta-Percha-Compagnie” anonim şirketi olarak kurulmuştur. Hannover’de yer alan ana fabrikada üretim devam etmektedir. Bu fabrikada yumuşak kauçuk ürünler ve kauçuklanmış kumaşın yanında fayton ve bisikletler için sert lastikler de üretilir.

Gelişim ve üretimde yakalanan başarılara 1898 yılında düz sırtlı pnömatik otomobil lastiğinin üretimi ile bir yenisi eklenmiştir. 20. Yüzyılın başında Continental balon kumaşı ilk Alman zeplininde gaz hücrelerinin sızdırmazlığını sağlamak amacıyla kullanılmıştır.

1904 yılında Continental dünyada kanallı otomobil lastiklerini geliştiren ilk şirkettir. 1905 yılında daha sonra üretilecek çivili lastiklere benzer perçinli, patinajlı yapmayan lastiklerin üretimine başlanmıştır. 1920’lerin sonunda şirket kauçuk endüstrisinin önemli şirketleriyle birleşerek Continental Gummi Werke AG unvanını almıştır.

1951 yılında çelik kortlu konveyör bantlarının üretimine başlanmıştır. 1955 yılında ise kamyon ve otobüsler için hava yayı üreten ilk şirket olmuştur. 1995 yılında ise Otomotiv Sistemleri iş kolu kurulmuştur. Hibrid tahrik sistemleri için gerekli olan anahtar teknoloji ise Continental tarafından 1997 yılında ortaya çıkartılmıştır.

Continental çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 444 8 258 numarasını tuşlayabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden marka ile ilgili istek, soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!