1774 yılında Johann Adam Birkenstock tarafından Almanya Langen Bergheim’da kurulan Birkenstock, 1896 yılında esnek iç tabanı imal etmeye başlamıştır. 1925 yılında “Mavi Taban” adlı, ayak konforu odaklı olarak geliştirilen yeni ürününü tanıtmıştır. 1932 yılında ise Carl Birkenstock, Birkenstock Eğitim Kursları’nı başlatmıştır. Bu yıllar içerisinde “Carl Birkenstock Sistemi” önde gelen doktorlar ve podiatristler tarafından tam puan almıştır.

1964 yılında Carl Birkenstock esnek tabanlı ilk spor sandaleti olan Madrid modelini piyasaya sürmüştür. 1966 yılında ise firma Amerika Birleşik Devletleri pazarına giriş yapmıştır. 2016 yılında Birkenstock Amerika Birleşik Devletleri’nde 50. yılını kutlamıştır. Yüzyıllar öncesinden gelen tarihi ve tecrübesiyle her geçen gün büyümeyi başaran Birkenstock merkezi Amerika Birleşik Devletleri Novato’da bulunmaktadır.

90’dan fazla ülkede hizmet sunan Birkenstock, köklü geçmişe sahip bir firma olmanın avantajlarını son derece iyi bir şekilde kullanmaktadır. İnsan sağlığı odaklı bir şekilde üretilen ayakkabılarıyla dikkat çeken ünlü marka ülkemizde Boyner Grup ve Beymen’in distribütörlüğünde sanal alışveriş platformlarında müşterileriyle buluşturmaktadır.

Birkenstock markasının çağrı merkezi numarası da bulunmaktadır. Birkenstock çağrı merkezine bağlanmak için 0216 359 71 71 numarasını tuşlayabilir. Bu numara üzerinden marka ile ilgili istek, görüş, öneri ve şikayetlerinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!